MEMUR-SEN BAŞKANI YALÇIN'DAN 3600 EK GÖSTERGEYE DAİR AÇIKLAMA: TÜM KAMUYU KAPSAMALI

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Süreçle ilgili mücadele verdiklerini ifade eden Yalçın, 'Ek gösterge sistematiği merdiven basamağı gibi. Birinde oynama yaptığınızda onu da yukarı doğru almanız lazım, sistem kurmanız laz

MEMUR-SEN BAŞKANI YALÇIN'DAN 3600 EK GÖSTERGEYE DAİR AÇIKLAMA: TÜM KAMUYU KAPSAMALI

Memur-Sen Kırklareli Genişletilmiş İl Divan Toplantısı yapıldı. Bir otelde gerçekleşen toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın katıldı.

"BİR YIL İÇERİSİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK"

Toplantıda konuşan Yalçın, 3600 ek gösterge için mücadele ettiklerini belirterek, "Bir şeyde haklı mıyız, haksız mıyız ona bakacağız. Haklıysak mücadeleyi sürdüreceğiz. Şimdi 3600 ek gösterge dört meslek grubu üzerinden ifade edilmiş, biz dedik ki bu doğru değil, evet hakkıdır, fakat tamamına ilişkin bir çerçeve olmalıdır. Çünkü ek gösterge sistematiği merdiven basamağı gibi. Birinde oynama yaptığınızda onu da yukarı doğru almanız lazım, sistem kurmanız lazım. Onun için tüm kamuyu kapsamalı. Bir yıl içinde 3600 ek gösterge ve ek göstergeler yetkili konfederasyon ile birlikte çalışılacak ve tamamlanacak, hayata geçirilecektir" dedi.

HELALLEŞME ÇAĞRISINA CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' çağrısına ilişkin önce Kemal Kılıçdaroğlu'nun emekçilerle helalleşmesi gerektiğini değindi.

Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan 3600 ek göstergeye dair açıklama: Tüm kamuyu kapsamalı Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan 3600 ek göstergeye dair açıklama: Tüm kamuyu kapsamalı

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2021, 01:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1