PEKCAN, ESNAF VE SANATKARLARA SAĞLANAN DESTEK SUNAR DÜŞÜNCESİNCE MÜRACAAT SÜRESİNİ UZATTIKLARINI AÇIKLADI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Esnaf ve sanatkarlarımız ile asıl isim tacirlerimize müteveccih sağlık kaybı ve icar desteklerinde akıbet müracaat tarihini 11 Ocak'a uzattık." dedi.

PEKCAN, ESNAF VE SANATKARLARA SAĞLANAN DESTEK SUNAR DÜŞÜNCESİNCE MÜRACAAT SÜRESİNİ UZATTIKLARINI AÇIKLADI
Ankara

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile asıl isim tacirlere müteveccih sağlanan dirimlik kaybı ve icar desteklerinde sonuç müracaat tarihini mevrut talepler üstüne 11 Ocak'a uzattıklarını açıkladı.

Yeni yüz koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'nin ticari yaşamı üstündeki menfi etkilerinin azaltılmasına müteveccih tahsil edilen tedbirler kapsamında esnaf, sanatkarlar ile asıl isim tacirlere müteveccih dirimlik kaybı ve icar desteği sağlanıyor. Söz konusu destek sunar düşüncesince sonuç müracaat zamanı dakika sona eriyordu.

Bakan Pekcan, Twitter hesabından icra ettiği açıklamada, "Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile asıl isim tacirlerimize müteveccih 30 Aralık 2020’de başvuruları alınmaya başlanan dirimlik kaybı ve icar desteklerinde sonuç müracaat tarihini mevrut talepler üzerine, 11 Ocak 2021 Pazartesi sayaç 23:59’a derece uzattık." ifadesini kullandı.

Destek kapsamında bahis konusu kitleye maaş 1000 liralık edinmek kıl payı toplamda 3 bin liralık aracısız dirimlik desteğiyle 3 ay süresince büyükşehirlerde maaş 750 lira, gayrı kentlerde maaş 500 liralık icar desteği verilecek.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1