PİYASALARIN GÖZÜ FED TOPLANTISINDA OLACAK! FAİZLERDE DEĞİŞİKLİĞE GİDECEK Mİ?

Piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu haftaki toplantısından çıkacak sonuca odaklandı. Commerzbank ABD Fed Ekonomisti Bernd Weidensteiner, 'Fed, politikasında büyük ihtimal değişikliğe gitmeyecek' derken, Berenberg ABD, Amerika, Asya Başekonomisti Mickey Levy ise, 'Fed, kasım

PİYASALARIN GÖZÜ FED TOPLANTISINDA OLACAK! FAİZLERDE DEĞİŞİKLİĞE GİDECEK Mİ?

Fed'in açıklayacağı faiz kararı bu hafta piyasaların odak noktasına yerleşti. Bankanın faizlerde ve varlık alımlarında herhangi bir değişiklik yapmayacağı öngörülürken sözle yönlendirmede neler olabileceği tartışılan konular arasında yer alıyor.

Trump mı Biden mı? Küresel piyasalar ABD'deki seçim sonucuna kilitlendi! ABD'nin eski Çin Büyükelçisi: Seçimi kim kazanırsa kazansın Çin gerginliği azalmayacak

Bir taraftan sözle yönlendirmenin daha da güçlendirilebileceği tahmin edilirken diğer taraftan bankanın sözle yönlendirmede "uzun vadede maksimum istihdam ve "yüzde 2 oranında enflasyonun sağlanması konularını tekrarlayabileceği öngörüldü.

Konuya ilişkin olarak AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Commerzbank ABD Fed Ekonomisti Bernd Weidensteiner, Fed'in politikasında büyük ihtimal değişikliğe gitmeyeceği öngörüsünde bulundu.

Fed'in politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bırakacağını belirten Weidensteiner, bankanın varlık alımında da bir değişikliğe gitmeyeceğini ifade etti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1