SAVUNMADA YENİ TEKNOLOJİLER İÇİN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Nurol Teknoloji ve Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, savunma sanayisindeki ihtiyaçlar için yeni yerli çözümler geliştirilmesine yönelik iş birliğine gitti. Balistik koruyucu ürünlerin Ar-Ge çalışmaları hız kazanacak, ortak proje ve araştırmalar y

SAVUNMADA YENİ TEKNOLOJİLER İÇİN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Nurol Teknoloji ve Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM), balistik koruyucu ürünlerde Ar-Ge çalışmaları için iş birliği yapacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ileri teknik balistik seramikler üretmek üzere yüzde 100 milli ve yerli sermayeyle kurulan Nurol Teknoloji, balistik koruyucu ürünlerin Ar-Ge çalışmalarına hız vermek hedefiyle SUNUM ile stratejik iş birliği mutabakatı imzaladı.

Savunma sanayisinde Türkiye'nin ihtiyaçlarının yerli ve milli imkanlarla karşılanması hedefine katkı sunacak stratejik iş birliği mutabakatının Sabancı Üniversitesi'ndeki imza törenine, Nurol Teknoloji Genel Müdürü Selim Baybaş ve SUNUM Direktörü Prof. Dr. Fazilet Vardar Sukan ekipleriyle katıldılar.

İki yıl sürecek söz konusu iş birliği, proje programlarının geliştirilmesi, Nurol Teknoloji'nin yapacağı Ar-Ge çalışmalarında SUNUM laboratuvarlarını kullanması, Avrupa Birliği proje çağrılarına ortak başvuru yapılması, ortak araştırmalar yürütülmesi ve diğer iş birliği konularını kapsıyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1