SEÇİM SONUCU GECİKTİ... KÜRESEL HİSSE SENEDİ RALLİSİ HIZ KESTİ

Küresel piyasalarında hisse senetlerinde yaşanan ralli ABD seçimlerindeki oy sayımının devam etmesiyle birlikte hız kesti. Küresel hisse senetlerinde yaşanan ralli, ABD seçimlerindeki oy sayımının devam etmesiyle Cuma günü hız kesti. Dolar ise son iki yılın en düşük seviyesinde

SEÇİM SONUCU GECİKTİ... KÜRESEL HİSSE SENEDİ RALLİSİ HIZ KESTİ

Küresel hisse senetlerinde yaşanan ralli, ABD seçimlerindeki oy sayımının devam etmesiyle Cuma günü hız kesti. Dolar ise son iki yılın en düşük seviyesinde.

Borsa İstanbul’da yabancı payları en çok artan hisseler 06/11/2020 Borsa İstanbul’da günün öne çıkan şirket haberleri ve tavsiyeleri 06/11/2020

Stoxx Europe 600 Endeksi, bankacılık sektörü artarken teknoloji hisselerinin düşmesiyle güne dalgalı bir seyir ile başladı. S&P vadeli kontratları ise Perşembe günü neredeyse yüzde 2 yükseldikten sonra geri çekildi. Bu hafta yüzde 9 yükselen teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 vadelileri de düştü.

ABD Hazine tahvilleri, Fed'in varlık alım programında bir değişiklik yapmaması ve ekonominin daha fazla mali ve parasal desteğe ihtiyacı olduğunu belirtmesinden sonra değişiklik göstermedi.

Janus Henderson çoklu varlık müdürü Paul O'Connor, "Piyasaların sonuçlanmayan seçimlere yönelik tepkisi, finansal piyasaların Biden başkanlığını görmeyi yeğleyebileceği yönünde." dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1