ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE YÖNELİK YARDIM BAŞVURULARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şehit yakını ve gazilerin süreklilik arz etmeyen temel ihtiyaçlarının karşılandığını, başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabileceğini bildirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şehit yakını ve gazilerin süre

ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE YÖNELİK YARDIM BAŞVURULARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şehit yakını ve gazilerin süreklilik arz etmeyen temel ihtiyaçlarının karşılandığını, başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabileceğini bildirdi. Yardımdan yararlanmak isteyenler, bulundukları yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabından konuya ilişkin Bakanlığının yaptığı bilgilendirmeyi paylaştı.

Paylaşımda yer alan bilgiye göre, yardımlardan şehit yakını ve gaziler yararlanabiliyor, destek kapsamında ise faydalanacak kişilerin süreklilik arz etmeyen temel ihtiyaçları karşılanıyor. Yardımdan yararlanmak isteyenlerin bulundukları yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1