SELÇUK BAYRAKTAR OTONOM ARAÇ YARIŞMASINA KATILAN ARAÇLARI İNCELEDİ

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde TEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve HAVELSAN iş birliğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Ara

SELÇUK BAYRAKTAR OTONOM ARAÇ YARIŞMASINA KATILAN ARAÇLARI İNCELEDİ

Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen yarışlar için kurulan pist alanında takımları, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu ve beraberindekilerle ziyaret eden TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, katılımcılarla sohbet etti.

Yarışa katılacak araçları inceleyerek bilgi alan Bayraktar, takım üyeleriyle fotoğraf çektirdi.

Takımlardan gelen talep üzerine bazı araçları imzalayan Bayraktar, "Hazır Araç" kategorisinde İstanbul Teknik Üniversitesinin "Racing Driverless" aracının mücadele ettiği yarışı geri sayımla başlattı.

Bayraktar, ziyaretin ardından gazetecilere, ilk defa TEKNOFEST 2018'de düzenledikleri bu yarışmanın yıldan yıla çok daha iyi noktaya geldiğini söyledi.

Bu yıl da TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve HAVELSAN desteğiyle yarışmanın dünya çapında bir noktaya geldiğine işaret eden Bayraktar, bu yıl tam görev yapan takımların olduğunu, aracın trafiğe benzeyen bir parkurda trafik işaretlerini takip ederek otomatik şekilde park edip görevi başarıyla tamamladığını anlattı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1