SİNOP'TA BARAJ VE GÖLETLERE 100 BİN SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

Sinop'un Boyabat ilçesinde baraj ve göletlere 100 bin sazan yavrusu salındı. Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce yürütülen 'Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi' kapsamında Amasya Suluova Yedikır Su Ürünleri Üretim ve Araşt

SİNOP'TA BARAJ VE GÖLETLERE 100 BİN SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında Amasya Suluova Yedikır Su Ürünleri Üretim ve Araştırma İstasyonu tesislerinde üretilen pullu sazan yavrularından 100 bini, Boyabat ilçesindeki baraj ve göletlerde suyla buluşturuldu.

Boyabat Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerince Dodurga Barajı'na 50 bin, Kurusaray Barajı ile Maruf Göleti'ne 15 biner ve Boyalı Göleti'ne 20 bin olmak üzere 100 bin sazan yavrusu bırakıldı.

Tarım ve Orman İlçe Müdürü Murat Usta, üretim tesislerinden alınan sazan yavrularını aynı gün baraj ve göletlere bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yavruların bulundukları sulardaki besin durumuna göre 1-1,5 yıl içinde avlanacak seviyeye geleceklerini belirten Usta, şunları ifade etti:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1