SİNOP'TA TERSANE, HAVZA YAPIM VE ÇEKEK NOKTAYI TAHSİS EDİLECEK

Sinop'un Gerze ilçesinde, mülkiyeti Hazineye ilgili kısaca 58 bin metrekare yüzölçümlü taşınmaz, tersane, bölge yapım ve çekek noktayı sahası yerine tahsis edilecek.

SİNOP'TA TERSANE, HAVZA YAPIM VE ÇEKEK NOKTAYI TAHSİS EDİLECEK
Ankara

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete'de piyasaya çıkan ilanına göre, yatırımcılar, bahis konusu düzlük için tahsis amacına akıllıca özellikte kasılma kurabilecek.

İlgili mevzuata layıkıyla tahsis işlemi gerçekleştirilecek yatırımcı, içtima tesliminden itibaren 1 sene ortamında izin alarak inşaata başlayacak, hâlâ sonraları planına akıllıca yerine 2 sene ortamında akıllıca tanıdık yatırımlarının tamamını bitirecek. Bu süreler, zorlayıcı nedenlerin varlığı biçiminde 1 yıla denli uzatılabilecek.

Üzerine eksiltme artan ve ihalesi onaylanan yatırımcı lehine Hazine taşınmazları üstünde kasılma yapılması üzere 30 yıla denli dayanma hakkı yahut istimal izni verilecek.

Konuya bağlı başvurular, yatırımın maliyet hesabı, planlanan finansman kaynağı, istihdam halini gösterir ayrıntılı liste, salname yapılacak havza adedi, üretilecek en şişman havza boyu kabil mukteza bilgelik ve belgelerle 30 güneş ortamında boğunuk ayıraç usulüyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yapılacak.

Müracaat süresinin bitiminin ardından, Bakanlıkça açılan alt kurul çeşidinden başvuruların değerlendirilmesi sonrasında, akıllıca tanıdık yatırımcının tahsis işlemleri sonuçlandırılacak.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1