SON DAKİKA! ALTIN MÜJDESİ GELEBİLİR! 'CİDDİ BİR SONDAJ ÇALIŞMASI BAŞLATTIK'

Son dakika haberi... Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Koza Altın'la ilgili ellerinde 200'ün üzerinde ruhsat olduğunu, ciddi bir sondaj çalışmasına başladıklarını belirterek, 'Rahatlıkla söyleyebilirim ki çalışmalarımız olumlu. Türkiye'nin muht

SON DAKİKA! ALTIN MÜJDESİ GELEBİLİR! 'CİDDİ BİR SONDAJ ÇALIŞMASI BAŞLATTIK'

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF'nin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) çocuklara tablet dağıtımı projesine destek vermesi dolayısıyla bulunduğu Giresun'da, basın mensuplarıyla Akın Çorap fabrikasında bir araya geldi.

Tablet projesine 20 milyon lira katkı sağladıklarını ifade eden Gülal, birçok sosyal projeye destek verdiklerini, ayrıca İstanbul'da 6, Kayseri'de de 1 okul yapacaklarını anlattı.

Gülal, söz konusu okulların her birinin maliyetinin ortalama 25-30 milyon lira olacağını, bu manada toplam 200 milyon liralık yatırım yapacaklarını aktararak, "Sultanbeyli ve Çekmeköy'de yapacağımız okulun yer teslimleri yapıldı. Kasım ayı içerisinde temelini atacağız. Diğerlerinin de yıl çıkmadan temelini atıp, 2021-2022 dönemine yetiştirmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

TMSF'nin 15 Temmuz sonrası çok farklı bir alanda faaliyet gösteren mevduat sigortacılığı kurumu haline geldiğine işaret eden Gülal, şunları söyledi:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1