SON DAKİKA! BAKAN DÖNMEZ'DEN 'TÜRKİYE-NAHÇIVAN DOĞAL GAZ ANLAŞMASI' AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den önemli bir son dakika açıklaması geldi. Dönmez, Türkiye-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı anlaşmasına ilişkin, 'İnşallah önümüzdeki birkaç ay içerisinde ihalesini tamamlayacağız ve boru hattının imalatının inşaatın

SON DAKİKA! BAKAN DÖNMEZ'DEN 'TÜRKİYE-NAHÇIVAN DOĞAL GAZ ANLAŞMASI' AÇIKLAMASI

Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı anma etkinliklerinin ardından Iğdır'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valilik ile belediyeyi ziyaret ederek Vali ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim ile bir süre görüştü.

Bakan Dönmez, belediye ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte enerji ve tabii kaynaklar alanındaki faaliyetler konusunda, ilgili birimlerden talepler, projeler ve yatırımlarla alakalı geniş bir değerlendirme imkanı bulduklarını söyledi.

Kentin yaklaşık 3 yıldır doğal gaz kullandığını anımsatan Dönmez, "İnşallah yeni dönemde beldelerimize, belediyelerimize de doğal gazı ulaştırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

"BİRKAÇ AY İÇERİSİNDE İHALESİNİ TAMAMLAYACAĞIZ"

Azerbaycan ile Türkiye arasında yapılan doğal gaz anlaşmasına da değinen Bakan Dönmez, şöyle konuştu:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1