SON DAKİKA: BAKAN MÜJDEYİ VERDİ! FİRMALARA VE ÇALIŞANLARA YENİ DESTEK GELİYOR

Son dakika haberi: Corona virüs salgınının başlangıcından itibaren firmalara ve çalışanlara birçok destek sağlanırken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan yeni bir açıklama geldi. Selçuk, 'COVID-19 pandemi sürecinde işleri durma noktasına gele

SON DAKİKA: BAKAN MÜJDEYİ VERDİ! FİRMALARA VE ÇALIŞANLARA YENİ DESTEK GELİYOR

Son dakika haberi: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Normalleşme Desteğinden, 1 Temmuz 2020 tarihine kadar kısa çalışma ödeneğine veya nakdi ücret desteğine başvurmuş olan özel sektör işyerlerindeki, kısa çalışma ödeneğinden veya nakdi ücret desteğinden faydalandırılan sigortalıların, normal çalışma düzenine geçmesi halinde yararlanabileceklerini ifade etti.

Bakan Selçuk, "Bu kapsamda, kısa çalışmanın ve nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren 3 ayı geçmemek şartıyla, her ay için kısa çalışma veya ücretsiz izinde geçen aylık ortalama gün sayısı ve asgari ücret üzerinden hesaplanan işçi ve işveren primi tutarında mahsuplaşma yapacağız." dedi.

Normalleşme Desteği, Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sektörel veya tüm sektörleri kapsayacak şekilde 6 aya kadar uzatılabilecek.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul