SON DAKİKA: ÇALIŞANLAR DİKKAT! O ÜCRETLER İŞÇİYE ÖDENECEK...

Gelen son dakika haberine göre, Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, kamuda taşeron şirkette çalışırken kadroya geçirilen özel güvenlik görevlisinin asgari ücret farkının eksik ödendiğine karar verdi. Bu kararla davacı işçiye, eksik ödenen ücret alacağı, ilave tediye, ikramiye ve TİS

SON DAKİKA: ÇALIŞANLAR DİKKAT! O ÜCRETLER İŞÇİYE ÖDENECEK...

Son dakika haberleri... Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, kamuda taşeron şirkette çalışırken kadroya geçirilen bir işçinin asgari ücret farkının eksik ödendiğine karar verdi.

İstanbul'da bir devlet hastanesinde taşeron şirkette özel güvenlik görevlisi olarak çalışan işçi, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2 Nisan 2018'de kamuda sürekli işçi kadrosuna alındı. Bu aşamada, çalışan yeni işvereniyle belirsiz süreli iş sözleşmesi imzalarken, sözleşmedeki ücret kısmına belirli bir rakam yazılmadı.

Taşeron şirkette asgari ücretin yüzde 25 fazlasına çalışan güvenlik görevlisinin ücreti ile diğer mali ve sosyal hakları kadroya alındığı günden 31 Aralık 2018'e kadar aynı şekilde devam etti.

Çalışma Genel Müdürlüğünün 1 Şubat 2019'daki taşerondan kadroya geçenlerin ücret artışını içeren yazısını yorumlayan iş yeri, çalışanın ücretinde farklı bir artış oranı uyguladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul