SON DAKİKA HABERİ: ARAÇ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK MAHKEME KARARI!

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi... Gelen bilgilere göre Anayasa Mahkemesi, kaza yapan araç sahipleri ve zarar görenleri sevindirecek bir karar verdi. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Ticaret Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Rauf Karasu, A

SON DAKİKA HABERİ: ARAÇ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK MAHKEME KARARI!

, yapan araç sahipleri ve zarar görenleri sevindirecek bir karar verdi. Prof. Dr. Karasu, trafik kazalarında zarar görenler ile araç sahiplerini sevindiren Anayasa Mahkemesinin iptal kararını AA muhabirine değerlendirdi.

TRAFİK KAZALARINDA ZARAR GÖRENLERİN LEHİNE BİR KARAR

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rauf Karasu: "Anayasa Mahkemesi, 90 ve 92. maddelerde geçen 'Genel Şartlar' ifadelerini iptal etti. Trafik sigortası kapsamındaki tazminatların belirlenmesinde artık 'Genel Şartlar' kural olarak belirleyici olmayacak. Bu karardan sonra sigorta şirketlerinin tazminat sorumluluğunu azaltan 'Genel Şartlar'ın birçok hükmü uygulanamaz hale geldi. Bu karar, sigorta şirketlerinin aleyhine, sigortalıların ve trafik kazalarında zarar görenlerin ise lehine bir karardır. Aynı kararla araç sahipleri artık sigorta şirketlerinden daha fazla değer kaybı bedeli alabilecek. Ayrıca 165 bin kilometreden yüksek araç sahipleri de değer kaybı talep edebilecek"

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul