SON DAKİKA HABERİ: BAKAN PEKCAN AÇIKLADI! 91,7 MİLYAR TL OLARAK GERÇEKLEŞTİ...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan e-ticaret verilerini son dakika açıkladı. Pekcan, '2020 yılı ilk 6 ay itibarıyla ülkemizde e-ticaret hacmi 91,7 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.' açıklamasında bulundu. Son dakika haberi: Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan e-ticaret verilerini açıkladı. Pe

SON DAKİKA HABERİ: BAKAN PEKCAN AÇIKLADI! 91,7 MİLYAR TL OLARAK GERÇEKLEŞTİ...

Son dakika haberi: Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan e-ticaret verilerini açıkladı. Pekcan, "2020 yılı ilk 6 ay itibarıyla ülkemizde e-ticaret hacmi 91,7 milyar TL olarak gerçekleşmiştir." dedi.

E-TİCARET BİLGİ PLATFORMUNU AÇTIĞIMIZ GÜNDEN BUGÜNE 230 BİN KİŞİ PORTALIMIZI KULLANDI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "E-ticaretin ne kadar önemli olduğu Covid-19 pandemisiyle birlikte ortaya çıkmış durumda. Gerek iç ticarette gerekse dış ticarette etkin olarak e-ticaret kullanıldı. E-Ticaret Bilgi Platformunu açtığımız günden bugüne 230 bin kişi portalımızı kullandı. E-Ticaret Bilgi Platformu kullanıcı verilerinde en çok 25-34 yaş grubunun e-ticareti kullandığını görüyoruz. 2020 yılı ilk 6 ayında sektör bazında taksitli işlemlerin toplam işlemlere oranında ev dekorasyonu yüzde 68'lik bir oranla gerçekleşmektedir. Ayrıca haftanın ilk günlerinde e-ticaret dağılımı hafta sonuna göre daha yüksek oranda gerçekleşmektedir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul