SON DAKİKA HABERİ: DÜNYA ONU VE ÇALIŞMALARINI KONUŞUYOR! İŞTE FATİH SONDAJ GEMİSİ'NİN HİKAYESİ.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan bugün Fatih Sondaj Gemisi'nin tarihin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdiğini duyurdu. 29 Mayıs 2018'de yola çıkan Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi Fatih, bugün büyük bir başarıyla tekrar gündemde. Yola çıkışı sırasında

SON DAKİKA HABERİ: DÜNYA ONU VE ÇALIŞMALARINI KONUŞUYOR! İŞTE FATİH SONDAJ GEMİSİ'NİN HİKAYESİ.

Son dakika: Türkiye, petrol ve doğalgaz arama çalışmalarının meyvelerini almaya başlıyor. Türkiye'nin yerli ve milli sondaj gemisi 'Fatih' Akdeniz'deki çalışmalarını tamamladıktan sonra Karadeniz'deki faaliyetlerine yoğunluk vermişti. Bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarihi haberi duyurarak, Fatih'in Karadeniz'de doğalgaz keşfettiğini duyurdu.

BÜYÜK BİR ZAFERE İMZA ATTIK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Karadeniz'deki 320 milyar metreküp doğalgaz bulunmasıyla ilgili "Bugün yine bir Ağustos ayında, enerji alanında hep ifade edilen makus talihini tarihe gömdüğümüz büyük bir zafere imza attık. Bu süreçle birlikte inşallah özellikle enerji başta olmak üzere, ekonomi ve savunma sanayii de tam bağımsızlık yolunda çok büyük bir adım attı." açıklamasında bulundu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul