SON DAKİKA HABERİ: MERKEZ BANKASINDAN TL UZLAŞMALI VADELİ DÖVİZ...

Son dakika ekonomi haberleri - Son dakika haberine göre; Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre ihracatçı ve ithalatçı firmalara TL uzlaşmalı vadeli döviz satışı gerçekleştirilebilecek.

SON DAKİKA HABERİ: MERKEZ BANKASINDAN TL UZLAŞMALI VADELİ DÖVİZ...

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "İhracatçı ve ithalatçı firmalara kur riskini yönetebilmeleri amacıyla, Bankamız nezdinde ihale yoluyla ve Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında (VİOP) TL uzlaşmalı vadeli döviz satışı gerçekleştirilecektir." denildi.

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İhracatçı ve ithalatçı firmalara kur riskini yönetebilmeleri amacıyla, Bankamız nezdinde ihale yoluyla ve Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında (VİOP) TL uzlaşmalı vadeli döviz satışı gerçekleştirilecektir.

1 ve 3 ay vadeli olarak gerçekleştirilecek TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerine ilişkin takvim kamuoyu ile ayrıca paylaşılacak olup firmalar söz konusu ihalelere bankalar aracılığıyla katılım sağlayabilecektir.

Ayrıca, ihracatçı ve ithalatçı firmalar VİOP'ta gerçekleştirilecek vadeli döviz alım taleplerini bankalar aracılığıyla Döviz Piyasaları Müdürlüğü'ne iletebilecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2021, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1