SON DAKİKA: SAĞLIK ÇALIŞANLARI DİKKAT! EK ÖDEME GELİYOR: RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan sağlık çalışanlarına Kasım ve Aralık aylarını kapsayacak şekilde iki aylık ek ödeme yapılacak. Ek ödeme miktarını ve hangi personelin yararlanacağını Sağlık Bakanı belirleyecek. İşte Resmi gazetede yayı

SON DAKİKA: SAĞLIK ÇALIŞANLARI DİKKAT! EK ÖDEME GELİYOR: RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI

Son dakika haberi: Milyonlarca sağlık çalışınına ek ödeme sağlayacak yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayınlandı. İşte o yönetmelik değişikliğinin tam metni:

SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİNDE GÖREVLİ PERSONELE EK ÖDEME YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 4/3/2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 1/11/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere iki ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı Bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilir. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemez."

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.

Sağlık personeli 16 bin alımı KPSS başvuru kılavuzu yayımlandı mı? 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1