SON DAKİKA: TÜRKİYE VE İNGİLTERE ARASINDA TARİHİ ANLAŞMA! İMZALAR ATILIYOR...

Son dakika haberi: Türkiye ve İngiltere arasındaki tarihi serbest ticaret anlaşması imzalanıyor. Bakan Pekcan, 'Bugün, Türkiye-Birleşik Krallık ilişkileri bakımından önemli ve tarihi bir günü yaşıyoruz.' dedi. Son dakika haberi: Türkiye ve İngiltere arasındaki serbest

SON DAKİKA: TÜRKİYE VE İNGİLTERE ARASINDA TARİHİ ANLAŞMA! İMZALAR ATILIYOR...

Son dakika haberi: Türkiye ve İngiltere arasındaki serbest ticaret anlaşması imzalanıyor. Bakan Pekcan, "Bugün, Türkiye-Birleşik Krallık ilişkileri bakımından önemli ve tarihi bir günü yaşıyoruz." dedi.

Bakan Pekcan imza töreninde şu ifadeleri kullandı:

TİCARETİMİZ DAHA DE GELİŞECEK

Serbest Ticaret Anlaşması, önümüzdeki dönemde Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki ticaretimizin gelişiminin en büyük teminatı olacak. STA ile Birleşik Krallık ile aramızdaki ticaret yapısıyla ilgili bir belirsizlik kalmayacak. Ticaretimiz inanıyorum daha da gelişecek.

İş insanlarımız gönül rahatlığıyla bizim için her açıdan kritik bir pazar olan İngiltere ile ticaretlerini sürdürebilirler. Bugün iş insanlarımızın beklentilerini karşılamanın ve onlara verdiğimiz sözü yerine getirmenin memnuniyetini yaşıyoruz.

YENİ YILDAN İTİBAREN DEVREYE GİRECEK

Anlaşma 1 Ocak 2021 tarihinde devreye girecek ve hiçbir süre kaybımız olmayacak. Taraflar olarak 'tarifesiz' STA hedeflemiştik, bu gerçekleşti. Anlaşma, tüm sanayi ve tarım ürünlerini içeriyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1