SON GÜN YARIN! GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİNDE SÜRE DOLUYOR

Ticari

SON GÜN YARIN! GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİNDE SÜRE DOLUYOR

Gelir vergisi beyannamesinde son 2 Mart 2020. Geliri basit usulde tespit edilen ticari kazançlardan oluşan mükelleflerin 2019 yılı kazançlarına ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamesini vermesi için yarın son gün. Ticari, zirai ve mesleki faaliyetinden dolayı gerçek usulde vergilendirilen gelir vergisi mükellefleri için ise beyanname verme dönemi bugün başladı.

KİRA GELİRİ OLAN VE ENGELLİK VEYA HASTALIĞI OLAN MÜKELLEFLER

Kira geliri elde eden 60 yaşını doldurmuş mükellefler ile engellilik veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumdaki mükelleflerin adreslerine gidilerek beyannamelerini doldurmalarına yardımcı olunacak.

Gerçek usulde vergilendirilen gelir vergisi mükelleflerinin 2019 yılına ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamesini verme dönemi bugün başlarken, geliri basit usulde tespit edilen ticari kazançlardan oluşan mükellefler için ise beyanname verme süresi yarın dolacak.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, gelir vergisi mükellefleri için beyanname dönemi hareketliliği yaşanıyor.

Buna göre, geliri sadece basit usulde tespit edilen ticari kazançlardan oluşan mükelleflerin 2019 yılı kazançlarına ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerini vermesi için tanınan süre yarın sona erecek. Basit usule tabi mükelleflerde, kendi işinde bilfiil çalışmak, ticari, zirai veya mesleki faaliyetler dolayısıyla gerçek usulde gelir vergisine tabi olmamak gibi şartlar aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı