SOSYAL YARDIMLARDA İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA ÖDENEN MİKTARLAR ARTTIRILDI

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "2021 bakımından SED tutarını arttırdık, rastgele birlikte bebek düşüncesince ifa miktarı 1161 liraya ulaştı. Bu kapsamda, hanuman ayında SED hizmetinden yararlanan 131 bin çocuğumuz düşüncesince 149 milyon teklik ifa yaptık." ifadelerini kullandı.

SOSYAL YARDIMLARDA İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA ÖDENEN MİKTARLAR ARTTIRILDI
Ankara

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, meydana getirdiği bağlanmış açıklamada, ihtiyaç sahibi vatandaşlar düşüncesince başlattıkları sosyal dayanak noktası programlarında ödenen miktarların 2021 yılı bakımından arttırıldığını kaydetti.

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti'nden (SED) mânialı ve buğulu yardımlarına, evde bakım hizmeti ödemelerinden korumalı iş yerlerine derece sağlam aşırı başlıkta meydana getirilen dayanak noktası miktarlarını arttırdıklarını aktaran Selçuk, şu şekilde bitmeme etti:

"Koronavirüsle savaş ettiğimiz şu günlerde, ihtiyaç sahiplerine ödenen miktarlarda artışa gittik. Bakanlığımıza sunulan amacın müşterek gereği olarak, adalet sürekli işlev anlayışı ile topluluğun dezavantajlı kesimlerini sosyal dışlanmadan koruyor ve mağduriyetlerini gideriyoruz. Sunduğumuz işlev ve yardımların, topluluğun hepsi kesimlerine yayılmasında, küsurat bütçe kaynaklarımızın görevi büyüktür."

Bakan Selçuk, "2021 yılı bakımından SED tutarını arttırdık, değme müşterek bebek düşüncesince ifa miktarı 1161 liraya ulaştı. Bu kapsamda, hanuman ayında SED hizmetinden yararlanan 131 bin çocuğumuz düşüncesince 149 milyon teklik ifa yaptık. SED ile çocuklarımızı familya yanı sıra destekleyerek familya bütünlüğünü koruyor ve evlatlarımızın faik faydasını gözetiyoruz." açıklamasında bulundu.

Korumalı ofislerde dayanak noktası 914 liraya yükseldi

Selçuk, zihnî ve psikoloji mânialı vatandaşların hususi sektörde istihdamını doğrulamak gibi yaşama geçirilen "Korumalı İş yeri" modeli ile iş bölgeleri düşüncesince değme müşterek mânialı düşüncesince ödenen maaş tutarın 2021 senesinde 914 liraya yükseltildiğini belirtti.

Engelli bireylerin evde bakımlarının sağlanması düşüncesince Evde Bakım Yardımı hizmeti verdiklerini dile getiren Selçuk, "2020 senesinde 536 bin vatandaşımıza toplanmış 9,4 bilyon teklik ifa yaptık." ifadesini kullandı.

Bu senenin önce 6 maaş devri düşüncesince Evde Bakım Yardımı kapsamında adam başı ödenecek yardım miktarının 1657 teklik bulunduğunu anımsatan Selçuk, buğulu aylığı, mânialı aylığı, mânialı yakını maaşı ile süreğen dert yardım miktarını 2021 senesinde arttırdıklarını vurguladı.

Bakan Selçuk, "2021 yılı önce 6 maaş devri düşüncesince buğulu aylıklarında adam başı ödenecek yardım miktarını 763 liraya, yüzdelik 40 ile 69 mânialı vatandaşların maaşını 609 liraya, yüzdelik 70 ve boyun mânialı vatandaşların maaşını 914 liraya, mânialı yakını maaşını 609 liraya ve ihtiyaç sahibi verem ile SSPE hastalarına ödenen nakdi yardım miktarını ise 1657 liraya çıkarttık." bilgisini paylaştı.

Selçuk, silikozis rahatsızlığı bulunan vatandaşlara meydana getirilen desteklerde de artım yapıldığını kaydetti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1