TAKIMLAR SAHADA YARIŞTI, GB KULLANIMI YÜZDE 245 ARTTI

20 pilot ve 10 takımın yarıştığı dünyanın en önemli spor organizasyonu Formula 1'in ardından ortaya dikkat çekici rakamlar çıktı. Yarışlar sırasında pist ve çevresindeki iletişimi kesintisiz ve hızlı şekilde sağlayan Turkcell'in şebekesinde kullanılan data miktarı, norm

TAKIMLAR SAHADA YARIŞTI, GB KULLANIMI YÜZDE 245 ARTTI

Dünyanın en çok takip edilen spor organizasyonlarından biri olan Formula 1'de takımlar pistte kıyasıya yarışırken, Turkcell de İstanbul Park ve çevresindeki iletişimin hızlı ve kesintisiz olarak sürmesini sağladı. Etkinlik öncesi pist ve çevresindeki iletişim ünitelerinin kapasitesini artıran Turkcell, yurtdışından gelen ekiplerin artan iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için de bölgede gerekli tüm önlemleri aldı.

9 yıl aradan sonra İstanbul'da koşulan ve Lewis Hamilton'un birinciliğiyle sonuçlanan yarışlar sonunda ortaya çarpıcı internet ve konuşma rakamları da çıktı. Yarış ekipleri ve görevlilerin data kullanımı, antrenman, sıralama ve yarış günü dahil olmak üzere 3 gün boyunca toplamda 3 bin GB oldu. Artış miktarı sadece bir günde normal zamana göre yüzde 245 yükseldi. Konuşma süresi de aynı şekilde yüzde 109 artarak toplamda yaklaşık 40 bin dakika olarak gerçekleşti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul