TARLA VE MARKET FİYAT FARKINDAN VATANDAŞ RAHATSIZ! ÜZÜM TARLADA 3,5, MARKETTE 10 TL

Gaziantep'te üzüm hasadı başladı. Çiftçiler, market ve tarla fiyatları arasındaki farktan şikayetçi. Üzüm tarlada 3,5 TL'den satarken marketlerde ise 10 TL'den satılıyor. Çiftçiler hasattan memnunken, tarla ile market arasındaki fiyat farkından rahatsız.

TARLA VE MARKET FİYAT FARKINDAN VATANDAŞ RAHATSIZ! ÜZÜM TARLADA 3,5, MARKETTE 10 TL

Gaziantep'te çiftçilerin binbir emekle yetiştirdiği üzümün hasadı başladı. Çiftçiler tarlada üzümlerini 3,5 TL'den sattıklarını ifade ederek, marketlerde ise bu fiyat 10 TL'ye çıkıyor. Çiftçi Mehmet Cihan, üzümün veriminden memnun olduklarını ifade ederek, fiyatın tarlada 3,5 TL olduğunu marketlerde ise bunun 3 katına satıldığını söyledi.

Üretici durumdan rahatsız! Üzüm tarlada 3,5, markette 10 TL

ÇİFTÇİ HASATTAN MEMNUN

Çiftçi Mehmet Cihan tarlada üzümü 3,5 TL'ye sattıklarını ifade ederek, "Bu sene maşallah geçen senelere göre hasadımız iyidir. Verimden memnunuz. Bu sene hava biraz kurak geçtiği için üzüm biraz bozulmaya başladı. Tarlamdan bu sene 2,5 ton üzüm almayı bekliyoruz. Marketlerde fiyatlar çok yüksek. Biz burada üzümü 3,5 TL'den satıyoruz. Ama marketlerde en düşük 7,5 TL ile 10 TL'ye satılıyor" diye konuştu.

Tarla ve market fiyat farkından vatandaş rahatsız! Üzüm tarlada 3,5, markette 10 TL Tarla ve market fiyat farkından vatandaş rahatsız! Üzüm tarlada 3,5, markette 10 TL

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1