TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ'NDE 5. ÇAĞRI: SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI DESTEK VERECEK

Sanayinin dijital dönüşümüne katkıda bulunabilecek yazılım ve donanım altyapılarını üretmeyi hedefleyen projeler, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında desteklenecek. Bu kapsamda orta-yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerde yer alan 188 ürün ve 54 yenilikçi tekno

TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ'NDE 5. ÇAĞRI: SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI DESTEK VERECEK

Türkiye açısından stratejik öneme sahip ürünlerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesini amaçlayan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında, "Dijital Dönüşüm" başlıklı 5'inci çağrı açıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından edinilen bilgiye göre, son yıllarda dijitalleşmenin işletmeler için rekabet geliştirici potansiyeli dikkate alınarak yeni bir adım atıldı.

Bu potansiyelin değerlendirilmesinde önemli bir kaldıraç etkisi göstermesi amacıyla, dijital dönüşüme katkıda bulunabilecek yazılım ve donanım altyapılarını üretmeyi hedefleyen projelerin desteklenmesi kararlaştırıldı.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında başvuruya açılan "Dijital Dönüşüm" çağrısıyla orta-yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerde yer alan 188 ürün ve 54 yenilikçi teknoloji alanındaki yatırımlara destek sağlanacak.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1