TESK İLE ŞEKERBANK ESNAFIN AKÇE İHTİYACINI İSTİKBAL ETMEK DÜŞÜNCESİNCE TEŞRİKİMESAİ YAPTI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ile Şekerbank, "Kapımız Esnafa Açık" platformu kapsamında esnaf ve sanatkarların akça ihtiyacını arttırma avantajlar sağlayarak istikbal etmek gibi teşrikimesai yaptı.

TESK İLE ŞEKERBANK ESNAFIN AKÇE İHTİYACINI İSTİKBAL ETMEK DÜŞÜNCESİNCE TEŞRİKİMESAİ YAPTI
Ankara

TESK'ten meydana getirilen açıklamaya göre, iş donanmasına bağlı protokol, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu kabilinden TESK Genel Merkezi'nde planlı törende imzalandı.

Protokol kapsamında Şekerbank, TESK üyelerinin şubeye gitmeden "Şeker Mobil Şube" üstünden kolay cesaret başvurusu yapabilmesine imkân sağlayacak ve esnaf müşterilerinin 50 bin liraya derece bulunan akçe ihtiyacını, 36 taban vasıl vadeler ve avantajlı nema oranlarıyla karşılayacak.

TESK üyesi esnaf müşteriler, 6 ay ödemesiz taksitlendirme istem edebilecek ve 12. taksite derece bağan tutarlarda ifa seçeneğinden yararlanabilecek.

Esnaf ve sanatkarlar paket kapsamında genel ağ ofis ve taşınabilir bankacılık üstünden yapacakları EFT ve devretme işlemlerini parasız gerçekleştirebilecek, 1 sene süresince POS inaktiflik ve 10 yapraklı çek karnesi ücretinden de affedilmiş olacak.

Nakit desteğinden yararlanacaklar, Şekerbank Üreten Kart yada Bonus Business Kart sahibi de olabilecek.

"Esnafımıza yardım sağlayacak çalışmalara bitmeme ediyoruz"

TESK Genel Başkanı Palandöken, acemi yüz koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla uğraş kapsamında tahsil edilen önlemlerden aksi etkilenen tahminî 2 milyon esnaf ve sanatkarın dayanaklık etmek taleplerinin arttığını tabir etti.

Palandöken, güç günlerden güzeşte esnaf ve sanatkarların şen dem almaları ve yaşadıkları sıkıntıları asgariye dökmek düşüncesince herhangi birlikte bölgede emek vermek başlattıklarını belirterek şunları kaydetti:

"Bu kapsamda, devletimiz kabilinden sunulan desteklere ek olarak, esnaf ve sanatkarlarımıza yardım sağlayacağını düşündüğümüz bankalar, başka gurur ve kuruluşlarla da türlü çalışmalarımızı herhangi birlikte güzeşte çağ henüz da artırarak bitmeme ettiriyoruz. Bu bağlamda, Konfederasyonumuz ile Şekerbank ortada gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin esnaf ve sanatkarımız düşüncesince müfit olabileceği inancındayım."

Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Kumoğlu da müstevli zamanında esnafın beraberinde peyda etmek gibi ehemmiyetli adımlar atmaya bitmeme ettiklerini vurgulayarak, bahis konusu iş birliğiyle 2021'e iyi birlikte giriş yaptıklarına inandıklarını tabir etti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1