TMO'DAN KURU ÜZÜM ÜRETİCİSİNE 15 MİLYON LİRALIK ÖDEME

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül'de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi. TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, 'Gözlemle

TMO'DAN KURU ÜZÜM ÜRETİCİSİNE 15 MİLYON LİRALIK ÖDEME
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, "Gözlemlerimize göre 9 numara üzüme verilen 13 lira, üretici tarafından memnuniyetle karşılanmış. TMO fiyatı, taban, referans, eşik fiyattır. Bunun altında üzümlerini kesinlikle satmasınlar. Ürününü ilk hafta teslim eden üreticilerimize paralarını yatırdık, 15 milyon lira ödeme yaptık" dedi.

Ofisin Manisa'daki kuru üzüm alım noktalarını ziyaret eden Güldal, yaptığı açıklamada, kuru üzümde uyguladıkları alım politikasının üreticilerden kabul gördüğünü kaydetti.

Bu yıl ilk kez dökme ürün alımına da başladıklarını, çuval yerine büyük hacimli kasalar kullanarak birim alanda çok daha fazla ürün depolama imkanına sahip olduklarını dile getiren Güldal, üreticinin de çuval, ambalaj ve doldurma masrafından tasarruf ettiğini bildirdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1