TÜRK HAVA YOLLARI EKİPLERİ YANGINLARLA MÜCADELEDE ÖNEMLİ ROL ÜSTLENDİ

Türkiye, tarihinin en büyük orman yangını felaketiyle mücadelesini sürdürüyor. Akdeniz coğrafyası başta olmak üzere farklı bölgelerde ortaya çıkan yangınlarda şimdiye kadar on binlerce futbol sahası büyüklüğünde yeşil alanın rengi siyaha döndü. T.C. Tarım ve Orman Bakan

TÜRK HAVA YOLLARI EKİPLERİ YANGINLARLA MÜCADELEDE ÖNEMLİ ROL ÜSTLENDİ

Türk Hava Yolları'nın çevre dostu çalışanları ise farklı bölgelerde ortaya çıkan yangınlarla mücadelede dumanların arasında, yangın zedelerin yanında yer aldı.

Marmaris'te meydana gelen yangınlarda Aydın Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi'nde görevli yedi kişi, uçuş okulunun yangın söndürme aracı ile yangınlara müdahale etti. Marmaris'teki yangınların söndürülmesinin ardından çalışanlar bir başka yangın bölgesi Çine, Akçaova'da ekiplere destek oldu. Manavgat'taki yangında ise iki Türk Hava Yolları pilotu ve yedi kabin memuru gökyüzünde alevlerin üzerine su serpen meslektaşlarına yeryüzünde mücadele ederek destek oldu. Her doğal felakette halkın yardımına koşan AFAD sertifikalı çalışanlar da Manavgat ve Akçaova'da yangınla mücadeleye tüm imkânlarıyla katkı sağladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1