TÜRKİYE'YE İLGİ GİDEREK ARTACAK! TEKNOLOJİ DEVLERİ ÜRETİM TESİSİ KURUYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, son dönemde Çin'den ve Uzakdoğu'dan global akıllı telefon üreticilerinin Türkiye'ye ilgisinin olduğunu belirterek, 'Çinli bir firmamız ilan etti. Türkiye'ye bir üretim tesisi kuracaklar. Çin'den, Uzakdoğu'da

TÜRKİYE'YE İLGİ GİDEREK ARTACAK! TEKNOLOJİ DEVLERİ ÜRETİM TESİSİ KURUYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, son dönemde Çin'den ve Uzakdoğu'dan global akıllı telefon üreticilerinin Türkiye'ye ilgisinin olduğunu belirterek, ilk üretimin şubatta başlamasının planlandığını söyledi.

Varank, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda Türkiye'nin yatırımlar açısından cazibe merkezi hale gelmesi için çalışmalarının bulunduğunu kaydederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'ye yapılacak yatırımla hem yabancının hem de ülkenin kazanacağına dair açıklama yaptığını anımsattı.

Kendilerinin de yabancı yatırımcıları Türkiye'ye çekmek için bir savaş verdiklerini dile getiren Varank, Türkiye'nin bir üretim üssü haline geldiğini bildirdi.

Varank, "Bu manada da yabancıların hem Türkiye pazarını hem de Türkiye'den yapacakları açılımları düşündüklerinde ilgi odağı bir ülke. Biz bu yatırım ilgisini verdiğimiz teşvik belgelerinden de takip edebiliyoruz." diye konuştu.

Bakan Varank, yabancı yatırımcılar ile hem kendilerinin hem de Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin yakından ilgilendiğini anlattı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1