TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDA JETCO PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, '2014 yılında iki ülke arasındaki ticaret hacminin 20 milyar avroya çıkartılması en üst seviyede ortaya konulmuştu. JETCO toplantımızın kazandıracağı ivme ile bu hedefe yakın gelecekte ulaşacağımızdan eminim' dedi. Fransa Dış Ticaret ve Yatırım

TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDA JETCO PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "2014 yılında iki ülke arasındaki ticaret hacminin 20 milyar avroya çıkartılması en üst seviyede ortaya konulmuştu. JETCO toplantımızın kazandıracağı ivme ile bu hedefe yakın gelecekte ulaşacağımızdan eminim." dedi.

Ticaret Mehmet Muş ve Fransa Dış Ticaret ve Yatırım Bakanı Franck Riester arasında Türkiye-Fransa Ortak Ekonomi ve Ticaret Komisyonu (JETCO) Altıncı Dönem Toplantısı'na ilişkin protokol imzalandı.

İmza törenin ardından konuşan Bakan Muş, Türkiye ve Fransa ilişkilerinin 15. yüzyıla dayandığını belirterek, tarih içerisinde iki ülke ilişkilerinde iniş ve çıkışlara rastlamanın mümkün olduğunu söyledi.

Geçen yıl mart ayında Cumhurbaşkanlarının görüşmesi ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da geçen yıl haziran ayında Paris'i ziyaret etmesiyle, Fransa ve Türkiye ilişkilerinin ivme kazandığına değinen Muş, siyasette yakalanan ivmeyi ekonomik ve ticari ilişkilere de yansıtmak isteklerini söyledi

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1