TÜRKİYE, KAMU-ÖZEL SEKTÖR İŞ BİRLİĞİ MODELİNDEKİ DENEYİMLERİNİ KIRGIZİSTAN'A AKTARACAK

Türkiye, son yıllarda hayata geçirdiği ve dev projelerde uyguladığı kamu-özel sektör iş birliği (KÖİ) modelindeki tecrübe ve deneyimlerini Kırgızistan'a aktaracak. İstanbul Kamu Özel Sektör İşbirliği Mükemmelik Merkezi'nden (PPPCOE) yapılan açıklamaya göre, merkez, Kırg

TÜRKİYE, KAMU-ÖZEL SEKTÖR İŞ BİRLİĞİ MODELİNDEKİ DENEYİMLERİNİ KIRGIZİSTAN'A AKTARACAK

İstanbul Kamu Özel Sektör İşbirliği Mükemmelik Merkezi'nden (PPPCOE) yapılan açıklamaya göre, merkez, Kırgızistan Yatırım Bakanlığı bünyesindeki KÖİ birimi ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Anlaşma kapsamında, ilgili birim yetkililerine ve Kırgızistan bürokratlarına yönelik kapasite geliştirme ve deneyim paylaşımı gerçekleştirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Kamu Özel Sektör İş Birliği Mükemmelik Merkezi ve Dünya KÖİ Uzmanları Birliği (WAPPP) Orta Asya Bölüm Başkanı Eyüp Vural Aydın, son dönemlerde dünya genelinde altyapı yatırımlarına ihtiyacın arttığını, bu yatırımlar için alternatif finans modelleri geliştirildiğini bildirdi.

Bu nedenle Orta Asya, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Sahraaltı bölgelerindeki ülkelerin Türkiye'nin uyguladığı KÖİ modeline ilişkin bilgi almak ve projeleri yerinde görmek için ziyaret gerçekleştirdiğini aktaran Aydın, şunları kaydetti:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1