'TÜRKİYE VE İTALYA, ÜÇÜNCÜ DEVLETLERDE ENVESTİSMAN YAPABİLİR' BEKLENTİSİ

Türkiye'nin ihracatında ve ithalatında önce sıralarda arazi düzlük İtalya'nın, çabucak ticarette değil, aykırı ve özellikle Kuzey Afrika iktisap etmek kadar bambaşka ülkelerdeki envestisman ve projelerde de Türkiye ile mühim eş olabildiği belirtiliyor.

'TÜRKİYE VE İTALYA, ÜÇÜNCÜ DEVLETLERDE ENVESTİSMAN YAPABİLİR' BEKLENTİSİ
Berlin

Türkiye, İtalya ile ince istikrarlı eş ticaret yapısına erbap olurken, 20 bilyon dolara andıran dü iklim arasındaki ticaret hacminin, endamsız müddette 30 bilyon dolara çıkarılması hedefleniyor.

Uzmanlar, İtalya ve Türkiye'nin çabucak ticarette değil, çapraz ve ilkin Kuzey Afrika kazanmak kıl payı bambaşka ülkelerdeki envestisman ve projelerde de izlemsel kuma olabileceğini belirtiyor.

UniCredit İcra Kurulu Üyesi Giuseppe Scognamiglio, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, dü ülkenin istihsal sistemleri özelliklerinin benzeri evolüsyon seviyesine erbap bulunduğunu tabir ederek, "Her dü ülkede de KOBİ'ler, ekonomilerin eş dayanağı ve akla yatkın eş GSYH'nin etraflı dağılımını güvence dibine kabul etmek düşüncesince anahtar ciddiyete sahip." dedi.

İtalyan ve Türk hükümetlerinin, Türkiye'nin AB'ye bütünleşme dönemini baştan başlatmak düşüncesince "ortak" olması icap ettiğini tamlayan Scognamiglio, "Bu arada, ticaretimizi tasarruf etmek ve çapraz yatırımlarımızı harekete eylemek düşüncesince gelişigüzel şeyden evvel kırtasiyecilik ve ağır prosedürler açısından mevcud topu topu engelleri dağıtmak ehemmiyetli olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Scognamiglio, topu topu devletler kabilinden İtalya ve Türkiye'nin de afiyet sistemlerinin erke yahut para denli izlemsel bulunduğunu ayırt ettiklerini aktararak, "Hastanelere ve hassaten alana serilmiş eş hekim ağına elan aşkın envestisman yapmalıyız. İki ülkenin kimi asliye tıbbi ürünleri de üretmesi gerekiyor." dedi.

"İki ülkenin çıkarları Kuzey Afrika'da rakiplik zarfında değil"

Giuseppe Scognamiglio, Kuzey Afrika'da Türkiye ve İtalya'nın teşrikimesai yapmasına bağlı şunları kaydetti:

"İki ülkenin çıkarları Kuzey Afrika'da rakiplik zarfında değil. Stratejilerimiz ortak. Taktiklerimize adapte kazanmak düşüncesince elan aşkın güç sarfiyat etmeliyiz ve faaliyetlerimizi çapraz çabalarla yönlendirmeliyiz. Orta Doğu'da, Akdeniz'de, Avrupa'da elan serilmiş girişimler kıymetlendirmek isterim. Şirketlerimizi üçüncü devletlerde beraberce envestisman hazırlamaya heveslendirme etmeliyiz. Ama bunu çabucak hususi girişimlere bırakamayız. Örneğin, finansal araçlarla İtalya-Türkiye ortaklığını heveslendirme etmeliyiz."

"İtalyan şirketleri, Türkiye pazarına faziletli kurda emniyet duyuyor"

İtalyan öğretim üyesi Valeria Giannotta da İtalya ve Türkiye'nin kazançlı kendisine tamamlayıcılıklara müstenit katı eş izlemsel ortaklığı bulunduğunu kaydetti.

İki iklim arasındaki ticaret kütlesinin 20 bilyon dolar yöresinde bulunduğunu ve önümüzdeki çağda 30 milyara boşaltmak düşüncesince çapraz dilek bulunduğunu tabir fail Giannotta, Türkiye'de çalışkanlık yayınlayan 1.400'den aşkın İtalyan firması olduğunu, bu firmaların Türkiye pazarına faziletli kurda emniyet duyduğunu söyledi.

Giannotta, "Diğer yandan, İtalya'da kalan sayıda Türk yatırımına şahit oluyoruz. Aynı vakitte kazançlı tamamlayıcılık, KOBİ'lerin ehemmiyetli eş gösteriş oynadığı gelişigüzel dü ülkenin bire eş kazançlı yapısına dayanır." dedi.

"İki ülke, bire eş güçlük ve fırsatlarla huzur karşıya"

Türkiye ve İtalya'nın "açık" ekonomiye erbap ve direkt ecnebi yatırımlara basıcı bulunduğunu tamlayan Giannotta, "İki ülke, bire eş güçlük ve fırsatlarla huzur karşıya. Kovid-19 krizinde, içe çevrilmiş ve himayeci davranışların karşılığının bulunmadığı anlaşıldı. Dolayısıyla pozitif eş yaklaşımın, global tedbir zinciri zarfında teşrikimesai ve çapraz bütünleşmeyi güçlendirmekten geçmiş bulunduğu ortaya çıktı." halinde konuştu.

Valeria Giannotta, Türkiye ile İtalya arasındaki bulunan katı ortaklığın, üçüncü devletlerde ve kuma özen alanlarındaki coğrafi alanlarda eş uçucu rolü gördüğünü tabir ederek, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin Afrika ve Kuzey Afrika kabilinden tarihî varlığının yanı esna Orta Doğu ve Asya kabilinden üçüncü devletlerde de fail beş altı kuma girişimine delil oluyoruz. Türkiye ve İtalya'nın envestisman yapabileceği izlemsel sektörler var. Örneğin, altyapı, ulaşım, enerji, gelişigüzel dü ülkenin de deneyime erbap bulunduğu ve elan aşkın envestisman düşüncesince serbest marjlarının bulunduğu anahtar alanlar. Etiyopya'da ve öteki kimi Afrika ülkelerindeki kuvvetli yolu inşaatı konkre değerli örneklerden... Karşılıklı ticareti elan da pekiştirmek için, üçüncü ülkelerdeki kuma ameliyat açısından da gelişigüzel dü oyuncu düşüncesince dirimsel ciddiyete erbap kimi anahtar sektörleri hala dışlayan Avrupa ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi zorunludur."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1