TÜRKİYE'YE YÖNELİK ULUSLARARASI YATIRIMLAR YENİDEN İVME KAZANACAK

Üst Düzey Yöneticiler Derneği (CEO Platformu) İcra Kurulu Başkanı Haldun Pak, önümüzdeki dönemde Çin de dahil olmak üzere çok sayıda ülkeden Türkiye'ye yönelik yatırım için adımlar atılacağını belirtti. Üst Düzey Yöneticiler Derneği (CEO Platformu) İcra Kurulu Başkan

TÜRKİYE'YE YÖNELİK ULUSLARARASI YATIRIMLAR YENİDEN İVME KAZANACAK

Üst Düzey Yöneticiler Derneği (CEO Platformu) İcra Kurulu Başkanı Haldun Pak, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da faaliyet gösteren şirketlerde görev alan üst düzey yöneticileri (CEO) bir araya getiren CEO Platformu'nun faaliyetleri ve ülke ekonomisine ilişkin beklentilerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Söz konusu bölgelerdeki üst düzey şirketlerin CEO'ları ile sürekli irtibat halinde olduklarını, son olarak bu ayın başında İstanbul'da bir araya geldiklerini aktaran Pak, toplantıda, Kovid-19'un küresel ekonomiye etkilerini, global ticaretin geleceğini ve Türkiye ekonomisini ele aldıklarını bildirdi.

Türkiye ekonomisine ilişkin beklentilerini paylaşan Pak, Türk ekonomisinin ikinci çeyrekte reel olarak yüzde 21,7 büyüdüğünü ve böylece dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi olduğunu vurguladı.

Aşılanmanın henüz yoğunlaşmadığı bir dönemde bu büyüme oranının oldukça değerli olduğunu vurgulayan Pak, şunları kaydetti:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1