TWİTTER VE FACEBOOK HİSSELERİ TRUMP'IN HESABININ ASKIYA ALINMASININ ARDINDAN DEĞER KAYBETTİ

Sosyal medya platformu Twitter'ın hisseleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabının kalıcı olarak askıya alınmasının ardından yüzde 12'ye kadar değer kaybetti. Trump'ın 35 milyon takipçili hesabını geçici olarak askıya alan Facebook'un hisselerinde de bor

TWİTTER VE FACEBOOK HİSSELERİ TRUMP'IN HESABININ ASKIYA ALINMASININ ARDINDAN DEĞER KAYBETTİ

Şirketin New York borsasında işlem gören hisseleri, Trump'ın hesabının kalıcı olarak askıya alınmasının ardından düşüş gösterdi.

Cuma günü 51,48 dolardan kapanan Twitter'ın hisse fiyatı, pazartesi gün içerisinde 45,15 dolara kadar geriledi ve yüzde 12'lik değer kaybetti.

Sosyal medya platformu Twitter, cuma günü Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı.

Twitter'ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra daha çok şiddeti kışkırtma riski sebebiyle bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık." ifadesi kullanılmıştı.

Twitter, Trump'ın daha etkin olduğu ve "realDonaldTrump" kullanıcı adına sahip hesabı kapatırken, Trump'ın seçim kampanya ekibince kullanılan ve 2,4 milyon takipçisi olan "TeamTrump" hesabını da askıya almıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1