YENİLENMİŞ ÜRÜN NİTELİKLİ CEP TELEFONLARINDA KDV ORANI YÜZDE 1'E DÜŞÜRÜLDÜ

Bugün yayımlanan Resmi Gazete'deki karara göre yenilenmiş ürün nitelikli cep telefonlarının KDV oranı yüzde 18'den yüzde 1'e düşürüldü.

YENİLENMİŞ ÜRÜN NİTELİKLİ CEP TELEFONLARINDA KDV ORANI YÜZDE 1'E DÜŞÜRÜLDÜ

Cumhurbaşkanlığı'nın "Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"ı Resmi Gazete'de yayımlandı.

LİSTEYE EK YAPILDI

Karara göre, 24/12/2007 tarihli ve 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararın eki I sayılı listeye ek yapıldı.

Söz konusu listeye "Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik" kapsamında en az bir yıl öncesine ilişkin data, ses ya da kısa mesaj kullanım trafiği bulunan kullanılmış cep telefonlarının yenilenmek ve sertifikalandırılmak kaydıyla yenileme merkezleri ve yetkili satıcılar tarafından yenilenmiş ürün garantisi verilerek teslimleri (Mükelleflerin, indirimli orana tabi işlemlerine ait iade hesabına, bu kapsamda teslim ettikleri mallar nedeniyle yüklendikleri vergiler dâhil edilmez.) eklendi.

Yenilenmiş ürün nitelikli cep telefonlarında KDV oranı yüzde 1'e düşürüldü

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1