YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR: KARTLAR YENİDEN DAĞITILACAK!

Brexit’te kör düğüm çözüldü. İngiltere’nin AB’den ayrılması sonrası ticaretin devamlılığı açısından en büyük anlaşmalardan birisi Türkiye-İngiltere arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması (STA) olarak öne çıktı. Pandemide yaşanan arz sıkıntısı nedeniyle dünya

YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR: KARTLAR YENİDEN DAĞITILACAK!

Brexit'te yılan hikâyesine dönen anlaşmazlık krizi çözüldü. İngiltere AB üyesiyken taraf durumunda olduğu ticaret anlaşmalarını, AB ülkelerinden bağımsız olarak yeniliyor. Brexit, sonrası İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması sonrasında ticaretin devamlılığı için yürütülen bu süreçte imzalanan beşinci büyük Serbest Ticaret Anlaşması (STA) Türkiye ile olacağı ifade edildi.

"YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR"

Başkan Erdoğan anlaşma ile ilgili hem Türkiye'nin hem de İngiltere'nin kazanacağı yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Yüksek katma değerli yatırımlarla cari açığımızı kapatıyor, dış finansman ihtiyacımızı azaltıyoruz" dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan STA'nın, AB ile Gümrük Birliği anlaşması sonrasında Türkiye'nin imzaladığı en önemli anlaşma olduğuna dikkat çekerek, "2021 yılından itibaren hem Türkiye'nin hem de en önemli ticaret ortaklarımızdan biri olan Birleşik Krallık'ın (BK) karşılıklı olarak kazanacağı yepyeni bir dönem başlıyor" diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1