YERLİ OTOMOBİLİN ADRESİ RESMİYET KAZANDI : ASKERî ARAZİ SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Türkiye Otomobil Girişimi Grubu'nun talip olduğu ve yerli otomobil için yeni bir etap daha aşıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi oy birliği ile aldığı kararla üretimin yapılacağı Gemlik'teki askeri alan sanayi alanına dönüştürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın

YERLİ OTOMOBİLİN ADRESİ RESMİYET KAZANDI : ASKERî ARAZİ SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yerli ve milli elektrikli otomobilin Bursa'nın Gemlik ilçesinde üretileceği' müjdesinin ardından, askerî alan olan arazinin sanayi alanına dönüştürülmesiyle ilgili plan değişikliği Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nca yapılacak yerli ve milli elektrikli otomobilin Aralık ayında Gebze'de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, otomobilin Bursa'nın Gemlik ilçesinde üretileceğini müjdelemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gemlik'te askeri alan olan 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresinin yerli otomobile ayrılacağını söylemişti.


YERLİ OTOMOBİL İÇİN OYBİRLİĞİ
Yerli ve milli otomobilin Bursa'da üretilecek olması kentte büyük bir heyecana neden olurken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de tarihi yatırım için gerekli planlama çalışmalarını tamamlandı. İmar planlarında askeri alan olarak görülen yerin sanayi alanına alınmasıyla ilgili karar için Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantıda Gemlik İlçesi Gençali Mahallesi 1753 parsele ilişkin 1/100.000 ölçekli Bursa İli Çevre Düzeni Plan Değişikliği ve Plan Notu İlavesi görüşüldü. İmar Komisyonu'nca uygun görülen, Cumhurbaşkanlığı kararı ile yerli ve milli imalatlara yönelik ülke sanayi stratejisi kapsamında sanayi alanı oluşturulabilir hükmü eklenmesine ilişkin 1/100.000 ölçekli Bursa ili çevre düzeni planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca yerli ve milli elektrik otomobil için sanayi alanına alınan yerin 1/25.000, 1/5000 ve 1/1000'lik planları da oybirliğiyle meclisten geçti.
Bursa'ya güç verecek

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı