Sektör Hizmet » Hastahaneler
Yayınlama Tarihi 11 Haziran 2019
Telefon 05304426099
Resmi Web Sitesi https://esteaura.com/

Çene Estetiği

Yüzümüzün güzelliğini belirleyen bazı oranlar belirlenmiştir. Bunlar yanaklarımızım ne kadar çıkık olduğu, burnumuz ile alnımız arasındaki açı olmakla beraber, çene faktörü de oldukça önemli bir etkendir. Alt çene ucunun çıkık olması, gıdı bölgesinin doğru duruşu, boyun ile çene arasındaki yükseklik gibi oranlar güzelliği etkilemektedir. Ancak profilden verilen bir pozda en önemli unsurlar burun ve çene olmaktadır. Özellikle yandan çekilen bir fotoğrafta etkileri görülen bu uzuvlar, en dikkat çekici olanlardır. Burun şekliniz güzel olsa bile bunun belli olabilmesi için çenenizin şeklinin de düzgün olması gerekmektedir. Bu sebeple profilden güzel olan bir burundan sonra en etkileyici kısım çenedir.

Genelde çenede görülen problemler, çene ucunun olması gerekenden daha geride ya da daha ileride olmasından kaynaklıdır. Doktorların en çok karşılaştığı sorun ise çenenin çok geride olması ve bu sebeple yüksekliğinin çok kısa olması durumudur. Bu durum, kişide yan görüntünün kötü olmasına sebebiyet verir. Bu tip durumlarda çene ucu ile ön, arka, yukarı ve aşağı olarak çizginin belirginleştirilmesi hedeflenir.

Cerrahi olmayan tekniklerin kullanılabildiği çene estetiğinde, dolgu enjeksiyonu gerçekleştirilerek hyaluronik asit enjeksiyon edilir. Bu sayede çene ucu ortalama 10 ile 15 dakika arasında şekillendirilmiş olur. Bu tür dolgu enjeksiyonları hızlı sonuç verdiği için oldukça fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda geri dönüşü de mümkün olduğu için istenilen durumda dolgu maddesi eritilebilir. Memnun kalındığı taktirde dolgu işleminin 1-2 yıl içinde tekrar edilmesi gerekmektedir. Bunların haricinde ise hastanın vücudundan yağlar alınıp çene ucuna enjekte edilmesi de mümkündür.

Pek çok uzmanın da açıkladığı gibi cerrahi yöntemler ile kıkırdak ve çene ucu protezleri yerleştirilerek de kalıcı bir çözüme kavuşmak mümkündür. Bu tür müdahaleler sayesinde hasta sadece 1 gün hastanede kalarak daha sonra taburcu edilmektedir. Çeneye yapıştırılan bandajlar ise 2-3 gün içinde çıkarılabilmektedir. 1 hafta içinde sağlıklı bir şekilde günlük hayata dönülmesi mümkündür. Siz de alanında uzman bir doktor ile görüşerek şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Unutmayın ki konu sağlık olunca her zaman bir doktordan yardım almakta fayda vardır.

banner16

banner1