Atiye İzle

Atiye İzle

Aksiyon ve fantastik türünde karşınıza çıkacak olan Atiye dizisi, diğer Türk dizilerinden ayrı bir konuma sahip. Gerek ele alınan konu gerekse gerçekçi sahneleri ile dikkatleri epeyce üzerine çekmiştir. Bunun üzerine izlenme rekorları kıran diziler arasında yerini almıştır.

Orijinal olarak The Gift adlandırmasına da yer verilmiştir. Atiye izle tercihiniz sırasında bu yönde adlandırmalar karşınıza çıkabilir. Haricinde bir eser uyarlamasını olduğunu da unutmamak gerekir. Yazar Şengül Boybaş’ın ‘Dünyanın Uyanışı’ isimli eserlerinden yola çıkılarak dizi sektörüne katılması sağlanmıştır.

Atiye Dizi Kadrosu

Atiye 1. Sezon izle seçiminiz dahilinde tüm dizi detayları gözler önüne serilecektir. Örneğin 3 farklı ismin senaryoyu üstlendiğini baştan belirtmek gerekir. Bu isimler:

  • Jason George
  • Nuran Evcen Şit
  • Fatih Ünal

Aksiyon dolu sahneleri ile öne çıkan dizi, Göbeklitepe efsanesini gözler önüne seriyor. Nitekim çekimlerin büyük bir kısmı bu tarihi alanda çekilmiştir. Ünlü oyuncuları bir araya getiren yapıtın izleyici kitlesi bir hayli fazla. 21 Aralık 2019 tarihinde seköre adım atarak bir hayli ses getirmiştir. Örneğin önde gelen oyuncularını sıralamak gerekirse:

  • Beren Saat
  • Mehmet Günsür
  • Metin Akdülger
  • Melisa Şenolsun
  • Başak Köklükaya vb.

Uyarlama olan dizinin yönetmen koltuğunda da birkaç isim yerini almıştır. Ozan Açıktan, Gönenç Uyanır ve Ali Taner Baltacı isimleri gözler önüne serilmiştir.

Atiye Dizisinin Konusu

Atiye dizisi izle öncesinden tüm merak ettiklerinize yanıt bulacaksınız. Örneğin şimdilik sadece 1. Sezon yayına girdi. Toplamda 8 bölümden oluşan ilk sezon için ortalama bölüm süresi 35 ile 50 dakika arasında değişiklik gösteriyor.

İstanbul’dan yaşamını sürdüren Atiye, ressam olarak karşınıza çıkacaktır. Uzun yıllardır tek bir sembolü çizen ve dikkat çeken bir ressamdır. Çizdiği bu sembolün Göbeklitepe kazısında ortaya çıkması merak uyandırır. Ve merakını gidermek için ciddi bir araştırmaya geçer. Araştırma sırasında tanıştığı Erhan karakteri, Atiye’nin gizli sırlarının farkına varır. Ve el birliği ile geçmiş bağların üzerinde durulur. Arkeolojik sit alanı üzerinden araştırmaya geçilir. Son derece fantastik ve macera dolu sahnelere imza atılmış, bu haliyle Türkiye’den ciddi bir seyirci kitlesine sahip olmıştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1