alexa

Beylikdüzü Belediyesi Meclisi 15 Temmuz özel gündemi ile toplandı

Beylikdüzü Belediye Meclisi, 15 Temmuz özel gündemi ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda toplandı. Toplantının ardından, 15 Temmuz Şehitleri Fotoğraf Sergisinin açılışı gerçekleştirildi.Beylikdüzü Belediyesi, meclis toplantısını...

Beylikdüzü Belediyesi Meclisi  15 Temmuz özel gündemi ile toplandı

Beylikdüzü Belediye Meclisi, 15 Temmuz özel gündemi ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda toplandı. Toplantının ardından, 15 Temmuz Şehitleri Fotoğraf Sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Beylikdüzü Belediyesi, meclis toplantısını 15 Temmuz özel gündemi ile gerçekleştirildi. 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda gerçekleşen toplantıya Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Meclis toplantısının ardından Başkan İmamoğlu ve protokol üyeleri 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı özel serginin açılışını gerçekleştirdi.

15 Temmuz’un her açıdan değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ”Bugün meclisimiz özel gündemle toplandı. 15 Temmuz’un hemen üç gün sonrasında toplanmıştık. İlçemiz adına ortak bir deklarasyon yayınladık. Bugünde mecliste karar aldık. Tabiki bir takım anma törenleri olacak, o törenlerin içerinde de mutlak meclisin toplanması kararı aldık. Çok ,iyi oldu, önemli bir mesaj oldu. Bunun içinde 2 siyasi partinin olduğu bir meclis toplandı ama diğer siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı bir ortam yaşadık. Müftüsünden, bürokratına varıncaya kadar herkes burada” dedi.

“15 Temmuz milli birlik günü ve bunu o hissiyatla yaşamalıyız”

“15 Temmuz milli birlik günü ve bunu o hissiyatla yaşamalıyız” diyen Başkan İmamoğlu, ”15 Temmuz’u sadece 15 Temmuz günü ile değerlendirirsek çok büyük sıkıntılara, yanlışlara ve kandırılmaya hazır olan bir süreç yaşarız. O bakımdan ben 15 Temmuz’u geçmişi ile sorgulanması , o günün ne için yaşandığı ile ilgili tartışılması, ve doğruların bulunduktan sonra farklı yöntemlerle geleceğe taşınması özel bir ilgiye muhtaç. Bu bağlamda her ortamda tartışılmalı 15 Temmuz. Biz böyle bir terör örgütüne neden muhatap olduk. Bu örgüt bu ülkenin kurum, kuruluşlarına ne için bu kadar girebildi, nerede eksiklik yapıldı, nerede taviz verildi, tüm bunlar sorgulanması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı