Havuz Isıtma Sistemleri

Havuz Isıtma Sistemleri

Olimpik havuz ve yüzme havuzunda kullanılmakta olan havuz sistemleri, aydınlatma, temizlik ve ısıtma sistemleri olarak üçe ayrılmaktadır. Havuzun insan sıcaklığına yaklaşık bir derece sıcak kalması için kullanılmakta olan bu sistemler, havuzdaki bakteri oranın da düşürülmesi için temizleme sistemleriyle birlikte kullanılarak, uzun süreli bir su temizliğinin oluşturulmasını sağlayacaktır.

Solar Havuz Isıtma Sistemleri Nedir?

Gaz ve elektrikli pompa aracılığıyla kurulmakta olan solar sistemler, havuzun güvenli bir şekilde kullanılması için son teknoloji ürünlerle sağlanmaktadır. Havuzun filtre ve su yönetimine bağlı olarak çalışmakta olan bu sistem, havuz malzemeleri ile birlikte kullanıma açık, zararsız bir çalışma formundadır. Suyun güdümlü hareketine ve çalkalanmasına karşı da oldukça hassas olan bu sistemler için temizlik sistemleri ve su yönetimi sistemleri birbirine bağlantılı bir şekilde kullanılmalıdır.

Solar havuz ısıtması kurulumu, havuzun yan duvarlarına monte edilerek, temas etmesi zor bir hava deliğinden ısı verilmesi sağlanacak şekilde kurulmaktadır. Isıtma sistemlerinin temizliği ve kullanımı oldukça kolay ve her havuz tipine uygun şekilde döşenerek, kullanıma açılabilmektedir.

Güneş Isıtma Sistemleri Nedir?

Güneş kontrollü kurulum yapılarak havuz sıcaklığını kontrol eden ısıtma sistemleri, sıcaklık değeri düştüğünde devreye girerek bir çalışma performansı göstermektedir. Isıtma sistemleri kurulumundan sonra havuz ekipmanları kullanılabileceği gibi aynı zamanda temizlik ve pompa sistemleri de kullanıma açık olabilmektedir. Otomatik olarak çalışmakta olan bu sistemler, havuzun ısınına entegre bir şekilde çalışarak, gün boyu sıcaklık sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kontrollü Gaz Isıtma Sistemleri

Havuz ısıtma sistemleri arasında yer alan gez ısıtma, güneş ısıtma sistemleri gibi kendiliğinden çalışmamaktadır. Bu sistem ile havuz sıcaklığını istenilen oranda ayarlayabilir, sıcak havuz kullanımı için de kullanabilirsiniz. Havuz difüzörü ile de sağlanmakta olan sıcaklık uzun süre aynı derece kalabilecek ortak sistemlerle çalışabilmektedir.

Sıcak Havuz Sistemleri

Sıcak havuz sistemlerinde de kullanılabilecek havuz malzemeleri, temizlik, aydınlatma ve sıcaklık için oldukça yüksek performans gösterebilecektir. Asya plastik üzerinden havuz kurulumu ve sistemleri üzerine bilgi edinebilir, olimpik, yüzme ve süs havuzları için başvuru yapabilirsiniz. Web sitemizinden hizmetlerimizi inceleye bilirsiniz https://asyaliplastik.com/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul