Kahve Dükkanı Açmak

Kahve Dükkanı Açmak

Take away kahve dükkanları ve standart kafe dükkanları ile hayallerinizi gerçekleştireceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kahve dünya üzerinde en çok tüketilen ürünlerden biridir ve işyeriniz için de ideal bir kazanç kaynağı olabilir. Kahve dükkanı açmak, hem zevkli hem de kazançlı girişim alanları arasında yer almaktadır.

Kahve Dükkanı Nasıl Açılır?

Kendi işinizin patronu olabileceğiniz kahve dükkanı açmak için konsept ayarlaması yapmanız gerekecektir. Kahve zincirlerine dahil olabilir ya da kendi kahve dükkanınızı açabilirsiniz. Bunun için hayallerinizi süsleyen mekanını seçebilir, yenilikçi ve dünya üzerinde popüler olmuş kahve konseptlerini inceleyebilirsiniz. İç dekorasyon, dış görünüm ve tabi ki kahve demleme türlerini de değerlendirmeniz gerekecektir. Piyasaya göre hareket etmeniz hem faydalı olacaktır. Ancak kendi hayal dünyanızı da geliştirerek orijinal bir konsept ortaya koyabilirsiniz.

Özgün fikirlerle, 3. Nesil kahve dükkanını daha da orijinal hale getirerek, dükkanınızı kiralayabilir, iç dekorasyon ve kahve makineleri hakkında incelemeler yaparak hoş bir ambiyans ortamı oluşturabilirsiniz.

Kahve Dükkanı Ne Kadara Açılır?

Açmak istediğiniz yeni nesil ya da 3. Nesil kahve dükkanı için kullanacağınız malzemeler size maliyet açısından da ek olacaktır. Kahve dükkanının self servis olması, Take away olması ya da masa takip sistemli olması maliyetinizi artıracaktır. Kullanacağınız kahve malzemeleri, makineleri ve iç dekorasyon açısından 50 bin lira ile 200 bin liraya kadar uzanan bir masraf tablosu çıkarılabilmektedir. Kahve dükkanı için kredi notuna bakarak, kredi de çekilebilir.  Kahve severler için özel tüketim alanları oluşturmak, masa, iç mekan ve dış mekan özellikleri de masraflarınızı belirlemektedir. Yüksek maliyetli olmadan, ortalama bir masrafla kahve dükkanı açmak mümkün olacaktır. Sadece size özel seçenekleri değerlendirerek, iç dekorasyonun nasıl olacağına karar vermeniz gerekmektedir.

Türkiye’de Kahve Ne Kadar Tüketiliyor?

Türkiye’de kahve dükkanına sahip olan bir işletmecinin en merak ettiği sorulardan biridir. Kahve tüketimi dünyada ve Türkiye’de ortalamanın üzerinde olmakla birlikte, sevilen mekanlarda daha fazla oturulduğu da kanıtlanmıştır. Kahve cinsi, dükkanın konsepti ve tabi ki sosyal medya üzerinden bilinirliği de kar marjınızı yükseltecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1