Kil Maskesi

Kil Maskesi

Mucizevi bir toprak çeşidi olan kil, maske yapımında sık sık temin edilir. Yüzyıllardır kadınların cilt bakımında kullandığı kil, doğal mineraller içerdiği için cilde dost. Ve birkaç türü ile maske yapımında sıklıkla kullanılır. Örneğin:

  • Yaygın olarak beyaz ve yeşil renkli olanlar tercih ediliyor.
  • Sarı, pembe hatta kırmızı renkli killer de kullanılabilir.

Kil maskesi yapımı son derece basit ve ekonomik. Kozmetik maskelere nazaran makul ücretler ile ev yapımı bir maske hazırlamak mümkün. Bunun için de mineralleri ile öne çıkan kili es geçmemek gerekir. Ve yapımını göz önünde bulundurarak hemen hazırlıklara geçilebilir.

Evde Yapılan Kil Maskeleri

Kil maskesi sadece kilin su ile buluşması ile de yapılabilir. Ancak etkisini daha da arttırmak sizin elinizde. Bunun için maske içerisine farklı şeyler katmak gerekir. Örnek vermek gerekirse:

-Gül Sulu: Gül suyu da içeriğinden dolayı cilde dost bir üründür. Bundan dolayı kil maskesine katılmasında herhangi bir sakınca yok. Aksine maskenin daha etkili bir hale gelmesini mümkün kılar. Bunun için:

  • 1 tatlı kaşığı kadar gül suyu yeterli.
  • 1 çay kaşığı olacak şekilde kil katılmalı.

Karışımı yüzünüze iyice yedirmeniz gerekir. Ortalama 20 dakika kadar ciltte kalması yeterli olacaktır. Beraberinde ise ılık su ile durulamanız gerekir.

-Papatya Sulu: Gülden ziyade papatya suyu da iyi gelecektir. Bu sefer 1 tatlı kaşığı papatya suyuna 1 çay kaşığı kadar kil eklemeniz yeterli olacaktır. Ortama 10 dakika kadar beklettiğiniz kil maskesini ılık su ile durulamanız gerekir. Bu şekilde siyah noktalara son vermek sizin elinizde.

Kil Maskelerinin Faydaları Nelerdir?

Güçlü besin değerlerine sahip olan kil maskesi cilde aradığını verecektir. Mesela yağ dengesini evde yapacağınız kil maskeleri ile sağlamanız mümkün. Fazla yağın kil maskesi sayesinde arınması uzun sürmez. Ve beraberinde aydınlık bir cilde sahip olursunuz. Diğer faydaları:

  • Gözeneklerin sıkılaşmasında etkilidir.
  • Cildin renk tonunu dengeli hale getirir.
  • Olası akne sorunlarının önüne geçmenize yardımcı olur.

En başta ölü derilerin arınmasını sağlar. Ve bu şekilde hem aydınlık hem de canlı bir cilde sahip olmanızı mümkün kılar.

https://kilmaskesi.com/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul