Mali Polis 2 yıl teknik takip yaptı Adnan Oktar’ın kalesi mühürlendi! ‘FETÖ benzeri yapılanan Adnan Oktar Suç Örgütü’ çökertildi

‘FETÖ benzeri yapılanan Adnan Oktar Suç Örgütü’ çökertildi. ‘Örgüt lideri’ Adnan Oktar’ın da arasında olduğu 176 kişi gözaltına alındı. Örgüt, çocuk kaçırmak, tecavüz, İsrail’e casusluk başta olmak üzere 30 ayrı suçtan sorgulanacak. Oktar’ın Çengelköy’deki kalesi de mühürlendi. İçerisinde birçok kaçak yapı bulunan boğaz manzaralı villanın yıkılacağı öğrenildi. Onlarca kamera ve koruma ile korunan bu yapıdan kaçış adeta imkansız.

Mali Polis 2 yıl teknik takip yaptı Adnan Oktar’ın kalesi mühürlendi! ‘FETÖ benzeri yapılanan Adnan Oktar Suç Örgütü’ çökertildi

İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şubesi 'kara para aklama' iddiaları üzerine iki yıl önce harekete geçti. MASAK ve Mali Şube, yurtdışından gelen kayıt dışı yüklü miktardaki para akışını tespit edip teknik ve fiziki takibe başladı. Dehşete düşüren izlere ulaşan emniyet güçleri dün sabah İstanbul merkezli 5 ayrı kentte düğmeye bastı.

Haklarında gözaltı kararı verilen 235 şüpheli için 120 adrese baskın düzenlendi. "Suç örgütü elebaşı" olduğu iddiasıyla Adnan Oktar'ın da aralarında olduğu 176 şüpheli yakalandı. Şüpheliler hakkında, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması ve alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismarı gibi 30 ayrı suçtan işlem yapıldı. Oktar'ın ve örgüt üyelerinin mallarına el konulup şirketlerine kayyum atandı. Oktar'ın villasındaki 16 lüks araca el konuldu.

Adnan Oktar'ın yaklaşık 20 yıldır yaşadığı Çengelköy'deki boğaza nazır villa bugün polis ekipleri tarafından mühürlendi. İçerisinde birçok kaçak yapının bulunduğu villanın yıkılacağı öğrenildi. Örgütten ayrılan eski müridlerin yaptığı açıklamalara göre onlarca güvenlik kamerası, bir güvenlik odası ve birçok koruma ile korunan bu evden kaçış adeta imkansız. Birçok taciz, tecavüz ve tehdit olayının yaşandığı bu kale, örgütten ayrılanlar tarafından Haşhaşilerin Alamut Kalesi olarak adlandırılıyor.

YORUM EKLE