Ortamın Konforunu Duvar Tipi Klimalar ile Arttırın

Ortamın Konforunu Duvar Tipi Klimalar ile Arttırın

Duvar tipi klimalar, duvara monte edilerek kullanılır. Bir dış ve bir de iç olmak üzere toplam iki adet üniteden oluşur. Duvar tipi klima modelleri sessiz çalışmalarıyla bilinir ve her alanda rahatlıkla değerlendirilebilir. Bu modellerin kapasiteleri, 7000 Btu/h ile 30000 BTU/h aralığında değişkenlik gösterir.

Duvar Tipi Klima Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Klimanın modeli ne olursa olsun, tercihleri kapasite hesabını göz önünde bulundurarak yapmak oldukça önemlidir. Klimanın kullanılacağı odaya göre BTU hesabı yaparak, kapasiteye kolayca karar verebilirsiniz. Örneğin; 10-18 metrekare olan bir oda için yaklaşık 9000 BTU klima yeterli olacaktır. "Kapasiteye göre seçim yapmak neden önemlidir?" diye soracak olursanız, bu soruya şöyle bir yanıt verebiliriz: Enerjinin boşa harcanmaması için BTU değerlerine dikkat etmelisiniz. Duvar tipi klima modelinin kurulacağı alanın genişliği, uzunluğu ve yüksekliği dikkatlice ölçülmeli; metrekare hesabıyla son ölçüler teyit edilmelidir. Klimanın daha verimli çalışması ve enerjinin boşa harcanmadan tasarruflu şekilde kullanılabilmesiı için hesaplamalara özen göstermelisiniz.

Yaklaşık 7000 ile 30000 BTU arasında değişen kapasiteleri ile duvar tipi klima modelleri, her alana rahatlıkla uyum sağlar. Duvar üzerine veya yüksek yerlere monte edilerek alanın her köşesine eşit ısı dağılımı sağlayan klimalar, güvenle kullanılır. Son derece sessiz çalışan duvar tipi klima modelleri, uyku esnasında sizi rahatsız etmeden ortam sıcaklığını dengeler. Dükkanlarda, ofislerde, evlerde, stüdyolarda kendine yer bulan ürünler yaşam alanlarında konforlu serinliğin adresidir.

Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen modeller, çok daha pratik bir kullanım imkanı sağlar. Oturduğunuz yerden kalkmadan tek tuşla sıcaklık seviyesini ayarlayabilir ve ortamın ısısını dengeleyebilirsiniz. 

Mekan konforu açısından bir diğer önemli faktör ise duvar tipi klimanın çalışma sesidir. Bir klimanın sesini desibel oranını belirtir ve dBA ile ölçülür. Bu seviye ölçülürken hem iç hem de dış ünitenin dBA seviyelerine dikkat edilir. 20 dBa ve altı ultra sessiz cihazlardır. 20-30 dBa arası ise günlük konfor için optimum ses seviyesini sağlar. 40 dBA ve üzerindeki seviyeler, ürünün yüksek sesli çalıştığını gösterir. Duvar tipi klimayı hangi mekanda kullanacağınıza karar vererek, ortam koşullarına göre doğru desibel seviyesini belirleyebilirsiniz.

Düşük Enerji ile Yüksek Verimlilik Sağlayan Duvar Tipi Klima Tercih Edin

Klima çeşitleri tükettikleri enerji miktarına göre farklı sınıflarda üretilir. A sınıfından G sınıfına kadar kategorileri bulunan klimalarda, A sınıfı modeller enerjiyi yüksek verimle kullanır. Elektrik sarfiyatı klima seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken bir faktördür. Elektrik tüketimi yüksek ve enerji sınıfı düşük bir duvar tipi klima seçimi, bütçenizi zorlayabilir.

Duvar tipi klima seçimini yaparken güvendiğiniz markalara ve o markaların modellerine yönelmeniz oldukça önemlidir. Klimayı güvenle kullanmak, kullanım esnasında herhangi bir sorunla karşılaşıldığı takdirde yardım alabilmek her kullanıcının temennisidir. İşte bu noktad, devreye son teknoloji klimaları ve geniş servis ağı ile Fujiplus giriyor.

Fujiplus'ın Farklı Özelliklere Sahip Duvar Tipi Klima Çeşitleri

Fujiplus markasının duvar tipi klimalarında 8 adet seri bulunuyor. Bu seriler; Black Nebula, İro, Shina, Air, Sakura, New Sakura, Kyoto ve Sakura Plus olarak adlandırılıyor. Her bir seri, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı özelliklerle donatılıyor.

Black Nebula, siyahın asaletini çevre dostu iklimlendirme teknolojisi ile birleştiriyor. 18000 BTU ve 12000 BTU olmak üzere iki kapasite seçeneği sunan seri, evlerinde yeni bir tasarım isteyenlere sunuluyor.

9000 - 12000 - 18000 - 24000 BTU seçenekleri sunan İro serisi, üstün performansı verimli enerji tüketimi ile bir arada sunuyor. Yaşam alanınızdaki konforu kolayca kontrol etmenizi sağlayan seri, birinci sınıf teknolojinin asil bir örneğidir.

Inverter teknolojisini sessiz çalışma özelliği ile buluşturan Shina serisi, çalışma performansında yüksek verimlilik sağlıyor. Ufak nüans farklılıklarının teknolojinin son donanımları ile sunulduğu Fujiplus duvar tipi klima serileri, yaşam alanlarında konforu elinde tutmak isteyenlere hitap ediyor.

Fujiplus New Sakura duvar kliması, inverter teknolojisine sahip ürünleri ile aradığınız özellikleri size sunuyor. Inverter teknolojisi, sıcaklığı ortam koşullarına göre ayarlayan otomatik sistem ve bir denetleyici eşliğinde ortamın sıcaklığını tespit ediyor ve ardından klima kompresörü hızını ayarlanıyor. Bu teknoloji motorun çalışması esnasında harcanan elektrik miktarını düşürürken, motorun ise ömrünü uzatıyor. Yüksek enerji verimli inverter kompresörler daha verimli ve dengeli kullanım imkanı sunuyor. New Sakura duvar tipi klimaların bir diğer artısı ise ,Wi-Fi kontrolü ile klimayı istediğiniz yerden kontrol edebilmenizi sağlayan donanımı. Akıllı telefonunuz ile ayarlamalarını yapabildiğiniz klimanız, yaz aylarını keyifle geçirmenizi sağlar.

Mekanlara serinlik ve estetiklik katan duvar tipi klima modellerinin kaliteli adresi Fujiplus, ihtiyacınız olan klima ürünlerini sizlere sunuyor. Klima fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak ve ürünleri incelemek için Fujiplus'ı ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1