Recep Aktuğ vefat etti! Recep Aktuğ Öldü mü?

Recep Aktuğ vefat etmiştir.

Recep Aktuğ vefat etti! Recep Aktuğ Öldü mü?

‘Aşk-ı Memnu’ dizisinin Hilmi Bey’i Recep Aktuğ hastaneye kaldırıldı. Recep Aktuğ'a KOAH teşhisi konulmuştu. Bu sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir.

Recep Aktuğ'un sırtında iki kemiğin kırıldığı ve ciğerlerinin su topladığı ortaya çıktı. Mehmet Recep Aktuğ, 13 Mayıs 1954'de Çeşme'de dünyaya geldi. Recep Aktuğ, bazı arkadaşları ile birlikte "Arı Yapım" adlı bir şirket kurdu. Sezen Aksu şirketin ilk sanatçısıydı ve ilk plak ise 'Kaybolan Yıllar' oldu. Bu çalışmayı Türkiye'de olay haline gelen "Disko Fasıl" takip etti.


Recep Aktuğ kimdir kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı?

Recep Aktuğ, yer aldığı projeler dışında çıkardığı albümlerle de dikkat çekiyor. Kurtlar Vadisi ve Aşk-Memnu gibi önemli projelerde yer alan Recep Aktuğ, üç albüme sahiptir. İşte, Recep Aktuğ hakkında merak edilen bazı detaylar
Recep Aktuğ, 1954 yılında İzmir'de dünyaya geldi. 

İlk ve orta eğitimini İzmir'de tamamladı. Liseye devam ettiği 1973 yılında Anadolu Pop tarzında müzik yaptığı Gelenek adlı bir grubu vardı. İlk profesyonel çalışmasını da bu grupla İzmir Mogambo Gece Klubü'nde yaptı.

1974 yılında Şişli Siyasal Bilgiler Y.O'nda okurken Grup Stüdyo adlı bir gruba katıldı. Siyasal Bilgiler'de dört sene okuduktan sonra TM Devlet Konservatuvarı'na kaydoldu. Eğitimi süresince pazarlamacılık, grafikerlik gibi işlerde de çalıştıktan sonra arkadaşı Tufan Aksoy vasıtasıyla Çetin Emeç yönetiminde Hürriyet Magazin bölümü Hafta Sonu Gazetesi'nde muhabir olarak çalışmaya başladı.

Muhabirlik yaptığı bir buçuk yılın ardından Şat Yapım'da organizasyon bölümüne girdi. Antalya, Anamur Girne, Akşehir festivallerinin yönetiminde çalıştı. Festivallerin bitişiyle Şat Yapım'ın da ticari hayatı son bulunca, Recep Aktuğ, Baha Boduroğlu, Ertuğrul Çayıroğlu ve Tuğrul Karataş ile birlikte Arı Yapım adlı bir şirket kurdu. Şirketin ilk sanatçısı Sezen Aksu, ilk ürünü de Kaybolan Yıllar'dı. Bu çalışmayı Türkiye'de olay haline gelen "Disko Fasıl" takip etti. Ancak bu birliktelik de fazla uzun sürmedi. Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu olan Kısa Dalga Vokal Grubu'nu kurdu.

Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile Sheraton otelinde yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. Aynı sene Ajda Pekkan ile yine Süper Show, Sezen Aksu Caddebostan Maksim gazinosunda çalışmaya başladı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı.

1983 yılında Buğra Uğur'un bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi olarak Çetin Alp ile Almanya'da Türkiye'yi temsil etti.

Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ; birçok reklam filminde ve dizide de rol aldı.

Recep Aktuğ'nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış Alışma Bana - Siyah Gül ve Yaşamak adlı üç müzik albümü bulunmakta.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selcuk Ural
Selcuk Ural - 3 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun..çok üzgünüm çok erken oldu arkadaşım

Nazli Selda
Nazli Selda - 3 ay Önce

Çok üzgünüm değerli bir insanı daha kaybettik..Ailesinin sevenlerinin ve sanat camiasının başı sağolsun

Ensar Kivanc Öztürk
Ensar Kivanc Öztürk - 3 ay Önce

Eyvahhh:( busaatte bir müzisyen ve oyuncu olarak sevdiğim bir büyüğümün acı haberiyle sarsıldım

Hande Yöremen
Hande Yöremen - 3 ay Önce

Çok üzüldüm.. Nurlar içinde yatsın.. Sevenlerine sabır diliyorum.

Faruk Bozdağ
Faruk Bozdağ - 3 ay Önce

Rabbim rahmet eylesin,ailesine sevenlerine Rabbim sabır versin,kaybetmeden kıymet bilinnez in bur günü daha .

Bülent Tuncer Özbuğa
Bülent Tuncer Özbuğa - 3 ay Önce

Biri saka desin inanmıyorum çok üzgünüm cok .... Allah rahmet eylesin.mekani cennet olsun

Zuhal Aktan
Zuhal Aktan - 3 ay Önce

Allah’ım inanamıyorum anlatılamaz bir üzüntü içindeyim.Mekanı cennet olsun ailesine sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Ulku Gozen
Ulku Gozen - 3 ay Önce

Ahhh.... Uzuldum. Cihangir'de evde misafir etmistik Ufuk Kaplan, Uğur Tekin be Izzet Bey ile....


SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı