Tesettür Dış Giyim Modelleri

Tesettür Dış Giyim Modelleri

Ülkemizde tekstil fabrikalarının varlığı ile giyim sektörü hayli ilerleme kat etmiştir. Üretilen ürünlerin bir kısmı iç pazarlara sürülürken bir kısmı da dışarıya ihraç edilir. Bu sebeple her gün piyasaya yeni ve kullanışlı elbiseler sürülür ve bu şekilde moda olan giysiler belirlenir. Modayı hem kadınlar hem de erkekler yakından takip ederler. Fakat kadınlar dış giyimlerine daha fazla önem verdiklerinden dolayı her zaman erkeklerden bir adım önde olmuşlardır. Bayanlar içerisinde bulunan tesettürlü bayanlara özel ise günümüzde çok fazla marka ve mağaza yardımcı oluyor. Bu şekilde kapalı bayanlar da moda dünyasında yer buluyorlar. Ayrıca şıklıkları ile de tüm ilgileri üzerlerine çekmeyi başarmışlardır.

Tesettürlü Bayanların Dış Kıyafet Çeşitleri

  • Pardösüler;  Pardösü seçim yaparken bazı kriterler göz önünde bulundurarak almak gerekir. Bunlar yaş, boy, kilo, mevsim özellikleri, sosyal ve kültürel çevre gibi faktörlerdir.
  • Kaşe Kabanlar; özellikle olumsuz hava koşullarından korunmayı sağlayarak tesettürlü bayanların rahatlıkla tercih edebilecekleri bir kıyafettir.
  • Kap; diz altına kadar inen bayanların genellikle yazın tercih ettikleri ve özellikte tesettür giyim tercih eden bayanların vazgeçemedikleri bir kıyafettir.
  • Panço; boyun kısmında bir delik bulunan özellikle soğuk havalarda tercih edilen pançolar sıcak tutmanın yanında şık ve modern bir dış kıyafettir.

Kapalı bayanların dış giyim kıyafetleri tercih derken özellikler tesettür kurallarına uygun olması, uygun renk, beden ve model seçimi gibi konular önemli kriterlerdir.  Beden ve ten rengine göre tercih edilen tesettür elbise sayesinde farklı ve dikkat çekici bir duruş ortaya çıkacaktır.

Kıyafetin İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Yapılan araştırmalarda tanımadığınız insanları ilk defa gördüğünüz zaman giydikleri kıyafetler o kişi hakkında fikir sahibi olmayı ve karakter analizi gibi konularda görüş sahibi yapmaktadır.  Bundan dolayı kıyafet alacak bayanların ne tarz kıyafet alacaklarını, model ve renk seçimini alış verişe çıkmadan kaba hatları ile belirlemeleri gerekir.  Bunun için benim neye ihtiyacım var sorusunu kendinize sorarak kıyafet almanız gerekir. tesettür elbise satın alırken rahat ve konforlu vücudu sıkmayan ihtiyacı gideren modern ve şık modeller tercih edilmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı