3. Havalimanı'nın taşınması 45 saat sürecek! 3. Havalimanı ne zaman açılacak?

29 Ekim 2018'de tüm dünyaya armağan edilecek İstanbul Yeni Havalimanı (İYH), hizmete açıldığında Türkiye'yi turistik değerleri ve ticari potansiyeliyle Türk halkına yakışır bir şekilde temsil edecek. Tasarımı ve geliştirdiği projeleri henüz açılmadan ödülleri toplamaya başlayan İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye'nin ekonomisinin de gücüne güç katacak.

3. Havalimanı'nın taşınması 45 saat sürecek! 3. Havalimanı ne zaman açılacak?

İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışına 3 aydan az bir süre kaldı. Yeni Havalimanı'nın açılmasıyla 1953 yılından bu yana hizmet veren Atatürk Havalimanı da taşınacak. Taşınmanın 45 saatte tamamlanması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük havalimanı 29 Ekim'de açılıyor. Dünyanın en büyük havalimanı göçü olacağı ifade edilen taşınmada binlerce tır faaliyet gösterecek. Taşınma işlemi 30 Ekim saat 03.00'te taşınma işlemi başlayacak, ve 31 Ekim saat 23.59'da taşınma işlemi sona erecek. 14 bin 139 adet yer hizmetlerinde kullanılacak teçhizat taşınacak, birinci olarak THY dışındaki havayolları taşınacak, daha sonra THY'nin ve TGS'nin taşınması planlanıyor. Taşınma işleminden sonra ise Atatürk Havalimanı 'Millet Bahçesi' olacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı