42 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ BAHÇESARAY YOLUNDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Van'da geçen sene yaşanan çığ felaketinde 42 kişinin hayatını kaybettiği Bahçesaray yolunda karla mücadele çalışmaları devam ediyor.

42 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ BAHÇESARAY YOLUNDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü ekiplerince Bahçesaray karayolunda yürütülen karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Geçen sene 4-5 Şubat tarihlerinde meydana gelen iki ayrı çığ faciasında 42 kişinin hayatını kaybettiği yolda daha dikkatli çalışma yürüten karayolları ekiplerine Bahçesaray Belediyesi de destek verdi.

Karayolu üzerindeki Karapet Geçidi'nde çalışma yapan ekipleri ziyaret eden Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas ile Başkan Yardımcısı Ramazan Takmaz, ikramlarda bulunarak dikkatli olmalarını istedi. Geçen yıl çok büyük acılar yaşadıklarını ifade eden Meki Arvas, “Bu yıl bütün ekiplerimiz çalışırken öncelikli olarak oluşabilecek çığ felaketlerine karşı dikkatli olmaları konusunda çok hassa davranıyoruz. Bölgede yer yer kar kalınlığı 1 metreye kadar çıktı. Ekiplerimiz Van-Bahçesaray karayolunun ulaşıma sürekli açık kalması için devamlı çalışıyor” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1