8 YAŞINDAKİ KİTAP KURDU ÇOCUK, 3 AYDA 78 KİTAP OKUDU

Kayseri'de yaşayan 8 yaşındaki Ahmet Yasin Batır, pandemiden dolayı okullarda eğitimin online olmasıyla beraber kitap okumaya başlayarak, 3 ayda 78 kitap bitirdi.

8 YAŞINDAKİ KİTAP KURDU ÇOCUK, 3 AYDA 78 KİTAP OKUDU

Kayseri'nin Talas ilçesinde ikamet eden 8 yaşındaki Ahmet Yasin Batır, Mart ayında pandemiden dolayı okul eğitimi online sisteme geçince evde kitap okumaya başladı. Okulların kapandığı tarihe kadar toplamda 78 kitap okuyan kitap kurdu çocuğa, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da geçtiğimiz günlerde ziyarette bulunup kitap hediye etti.

Kitap okurken maceralara dalmayı çok sevdiğini söyleyen 8 yaşındaki Ahmet Yasin Batır, “Kitap okumayı çok seviyorum. Annem daha önce geceleri bana kitap okurdu. Ben de bu yüzden kitap okumayı çok seviyorum. Kitap okumak çok güzel. Böyle bir an kitaba dalıyorum maceralar falan çok seviyorum. 3 ay gibi bir sürede 78 kitap okudum. Belediye başkanımızın beni ziyaret etmesine çok sevindim. Başkanımızın kendisi de çok kitap okuyormuş ve kitap okuyanı da çok severmiş. Bana hediye ettiği kitapları da okudum ve çok sevdim. Kitap okuma noktasında arkadaşlarımın da benim gibi kitaplarını ellerinden düşürmemelerini öneririm” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul