ADANADA 40 DAKİKADA 12 ARAÇ HASAR GÖRDÜ!

Adana Sarıçam'da etkili olan sağanak yağışın ardından bozuk yolda ilerleyen sürücüler zor anlar yaşadı. Sürücüler, yağmur suyu ile dolan çukurları fark etmeyince yaklaşık 40 dakika içerisinde 12 araçta maddi hasar oluştu.

ADANADA 40 DAKİKADA 12 ARAÇ HASAR GÖRDÜ!

Kentte iki gündür etkili olan yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar göle döndü. Sarıçam ilçesinin kuzeybatısındaki yeni yerleşim alanında, bozuk yolda ilerleyen sürücüler zor anlar yaşadı. Birçok sürücü, yolda yağmur suyuyla dolan çukurları fark etmedi. Tekerleri çukurlara düşen 12 araçta hasar oluştu.

Lastikleri parçalanan sürücüler, araçlarını yol kenarına bırakarak, çekici ya da lastik tamircilerinin gelmesini bekledi. Araçları kurtarıldıktan sonra lastiklerini tamir ettiren sürücüler, yolun bozuk olmasına tepki gösterdi. Belediye ekipleri, yaklaşık 3 saat sonra yolda oluşan çukurları toprak dökerek, kapattı.

'YOL DİYE BİR ŞEY YOK BURADA'

Su dolan çukura düşünce aracının 2 lastiği birden patlayan Ahmet Erol (58), "Sabah saatlerinden beri burada mahsur kaldık. Çekici çağırdım. Yol diye bir şey yok burada. Ön tamponumda da hasar var. Yaklaşık 5 bin lira masrafım var" dedi.

Yusuf KANTARLI- Eser PAZARBAŞI/ADANA, (DHA)

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2021, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1